Дружина і дочка директора Департаменту будівництва і дорожнього господарства Харківської міськради Володимира Чумакова в 2019 році купили в Іспанії будинок і ділянку.

Як повідомляє “Харківський антикорупційний центр”, посилаючись на декларацію чиновника, будинок в 300 квадратних метрів обійшовся їм у 16,4 мільйона гривень. А ось вартість земельної ділянки в 27 соток вказувати не стали.

Сайт KHARKIV Today повідомив, що для придбання цього будинку дружина чиновника Ольга Чумакова позичила 45 тисяч євро у громадянки Росії Марини Попової. А після покупки будинку Ольга отримала кредит в іспанському банку Banсo Sabadell в розмірі 385 тисяч євро. У той же час вона придбала корпоративні права компанії “Альт Інвест Плюс” вартістю 3,15 млн грн.

Сам Володимир Чумаков за рік заробив близько 300 тисяч гривень, а його дружина – 4,5 млн гривень в якості дивідендів і заробітної плати від чеської фірми Prof Materials s.r.o. Власниками ж цієї фірми є сама Ольга і Марина Попові, у яких вона позичала гроші.

За інформацією “Харківського антикорупційного центру”, ця та інші компанії сімейства Чумакова поставляють труби українським компаніям, які отримують підряди від того самого департаменту, де працює Володимир Чумаков.