У Білорусі розгорнули понтонний міст через річку Прип’ять. Від кордону з Україною його відділяє 4 кілометри, про це повідомляє “Мілітарний”. Міст розташований на території Поліського державного радіаційно-екологічного заповідника, тобто це Чорнобильська зона відчуження. Розгортання понтонно-мостового парку так близько до українського кордону помітили OSINT дослідники (розвідка на основі відкритих джерел).

Поки невідомо, хто саме розгорнув понтонний міст через Прип’ять – військові Росії чи Білорусі.

15 лютого IntelDoge опублікував у мережі супутникові знімки з сервісу за координатами 51.5327, 29.86593. На них зафіксовані роботи на ґрунті з обох сторін річки Прип’ять. Водночас на супутникових фото, які 16 лютого оприлюднив користувач ameliairheart, видно вже розгорнутий міст.

Цікаво, що у звіті ділянок для російсько-білоруських навчань “Союзна рішучість-2022” території заповідника немає.

До того ж, Президент України перевірив хід військових навчань Заметіль-2022 на полігоні в Рівненській області. Як  повідомили  у пресслужбі глави української держави, українські військові на практиці відпрацювали ведення бойових дій у прикордонній смузі щодо зриву організованого висування умовного супротивника та його знищення.

У навчальному бою військові підрозділи активно застосовували бойову авіацію, Bayraktar ТВ2, ствольну артилерію, реактивні системи залпового вогню, засоби протиповітряної оборони, сучасні протитанкові керовані ракети вітчизняного виробництва Стугна-П Корсар та надані партнерами NLAW, FGM-148 Javelin та SM.

Зеленський ознайомився із роботою оперативного складу на командному пункті механізованої бригади. Він наголосив на високому рівні підготовки військовослужбовців при управлінні підрозділами бригади.