За 7 днів передвиборчої кампанії Петра Порошенка як кандидата в президенти з рахунку виборчого фонду витратили 70 мільйонів гривень.

«За ці сім днів виборчої кампанії з рахунку виборчого фонду сплачено майже 70 млн грн, в середньому 10 млн щодня», — сказав член виборчого штабу Порошенка Руслан Князевич під час прес-конференції в Києві.

За його словами, коли Центральна виборча комісія зареєструвала Порошенка кандидатом на пост президента, був відкритий і наповнений рахунок виборчого фонду.

Водночас керівник виборчої кампанії Ігор Гринів наголосив, що Порошенко фінансує свою передвиборчу кампанію власним коштом.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Варто зазначити, що 29 січня президент Петро Порошенко під час форуму в Києві назвав бідність одним із головних ворогів українців і оголосив концепт нової України "Велика європейська держава щасливих людей". Дивно це чути, коли за 7 днів, йде 70 мільйонів на рекламу, – про це зазначають користувачі соціальних мереж, які запевняються, що гроші від  реклами, не тільки Порошенка а й інших кандидатів, могли б знайти застосування у більш реальних та необхідних сферах!

Варто зазначити, що 9 лютого, Порошенко заявив, що розпочинає свою передвиборчу кампанію. Проте як зазначають журналісти і користувачі соціальних мереж, кампанія ведеться вже більше як пів року, відповідно на що траться гроші та використовуюється адмін ресурс.

Незважаючи на низькі шанси перемогти на президентських виборах, Петро Порошенко хоче за будь-яку ціну купити собі вихід у другий тур. Про це стверджують журналісти програми «Гроші».

За словами аналітиків, за місяць на передвиборчий піар Порошенка з бюджету витратять 6 млрд грн.

Для цього в штабі Порошенка відбирають агітаторів для проведення соцопитувань щодо політичних уподобань українців та збору підписів за вступ до ЄС та НАТО.  Агітаторам платять 1 тис. грн і на кожному з них розкрадають 4 тис.

Але найскандальнішим рішенням Порошенка є монетизація субсидій. За словами аналітиків, виплата кожному субсидіанту близько 1 тис. грн стрімко підвищить рівень інфляції.

Станом на 15 лютого 14 із 44 зареєстрованих кандидатів у президенти ще не відкрили банківські рахунки своїх виборчих фондів для збору коштів на фінансування виборчої кампанії. Це обов'язкова умова для початку агітації.

Серед 30 кандидатів, які вже відкрили фонди, Олег Ляшко, Юлія Тимошенко, Ілля Кива, Петро Порошенко, Володимир Зеленський, Юрій Бойко, Анатолій Гриценко, Андрій Садовий, Руслан Кошулинський та інші.