Глава фракції "Самопоміч" Олег Березюк прокоментував заяву глави ГПУ Юрія Луценка про притягнення до кримінальної відповідальності народних депутатів Олександра Вілкула, Сергія Дунаєва та Дмитра Колесникова. Про це він розповів журналістам у кулуарах Верховної Ради.

"Ми завжди голосуємо за всі притягнення до відповідальності. Я думаю, що притягнути до відповідальності треба ще і генерального прокурора", – зазначив нардеп.

При цьому він вказав, що всі, з кого зняли депутатську недоторканність, "прекрасно себе почувають на свободі".

"Ми голосуємо за всі подання про зняття недоторканності. Треба знімати недоторканність, йти до суду і доводити свою правоту. Зауважте, практично всі, з кого зняли недоторканність, прекрасно себе почувають на свободі особливо за" бабло ", – підкреслив Березюк.

Популярне: Я – готовий”: Вакарчук зробив гучну заяву про президентство

Окрім того, назвав чотири питання, за які має голосувати кожен депутат «Самопомочі». Зокрема це питання війни і миру, зміни до Конституції, оголошення національних референдумів та імпічмент Президенту. І законопроект про статус Донбасу під прикриттям так званої децентралізації якраз було таким імперативним голосуванням», – розповів Березюк.

Стосовно зняття недоторканості. Уперше генпрокурор вніс подання на Вілкула, Колеснікова й Дунаєва у травні цього року. Однак у червні комітет повернув ці документи.

Вілкула підозрюють у причетності до розкрадання земель, коли той перебував головою Дніпропетровської ОДА; Колесніков під час роботи у Фонді держмайна “домігся фактично приватизації ракетного заводу, який знищений, а повинен був зараз випускати “Смерчі” й “Урагани”, зазначав Луценко.

Подання на Дунаєва – про незаконне збагачення і несплату податків внесли за ініціативою Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Національного антикорупційного бюро.

Подання на Олександра Пономарьова внесли через перешкоджання діяльності журналістів. 

Відповідні подання очільник ГПУ вже вніс до парламенту.

“Регламентний комітет ВР має розглянути ці три подання, після цього вони мають бути винесені на голосування в зал парламенту разом із четвертим поданням на нардепа Олександра Пономарьова (депутатська група “Воля народу” – ред.), яке вже розглянули в комітеті”, – написала на своїй фейсбук-сторінці Лариса Сарган, прес-секретар Юрія Луценка.