Адміністрація президента Володимира Зеленського має намір подати в суд на голову Ради суддів Олега Ткачука через звинувачення у тиску на суддів. Про це повідомив заступник глави Адміністрації Руслан Рябошапка.

Він заявив, що публічна заява Ткачука про тиск чиновників Адміністрації на суддів і Раду суддів містить неправдиву інформацію.

"Це абсолютна дурість (звинувачення в тиску на суддів)! Ми ж не ідіоти, щоб дзвонити суддям … Це все відображає тільки рівень розвитку одного з членів Ради суддів (Ткачука, – ред.) І не більше", – сказав заступник голови Адміністрації .

На його думку, ця заява є відповіддю низки зацікавлених осіб в судовій системі на ініціативу Зеленського переглянути результати судової реформи.

Рябошапка також повідомив, що зустрічався із заступником глави Ради суддів Вадимом Бутенко з метою обговорити судову реформу і для включення його до складу робочої групи з реформування судової влади.

"За свої слова він (Ткачук) повинен відповісти. За цю брехню, яку він поширює проти президента і його команди. Він за це відповість. Природно, в судовому порядку", – сказав він.

При цьому Рябошапка відмовився відповідати на питання, чи виступає він за звільнення Ткачука з посади голови Ради суддів.

Раніше сьогодні голова Ради суддів, суддя Верховного суду Олег Ткачук заявив, що представники Адміністрації президента намагаються здійснювати тиск на Раду суддів України напередодні обрання кандидатів до Конституційного суду і Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.