Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що протягом 2018-2019 років номінальний ВВП України зросте на 1 трлн гривень.

Про це він сказав під час виступу на форумі Ялтинської європейської стратегії (YES).

"Хочу підкреслити, що номінальний ВВП за 2018-2019 рік зросте на 1 трлн гривень. Це приблизно 30%. Це означає, що на 1 трлн більше буде вироблено української продукції", – сказав Гройсман.

"Економіка починає оживати, але нам потрібні більші інвестиції, і те, що ми повністю змінили систему приватизації в Україні, означає, що ми зробили точку входу в країну інвестицій", – вважає прем’єр.

Він також нагадав, що у п’ятницю до парламенту був переданий проект закону про державний бюджет на 2019 рік.

Варто зазначити, що експерти одразу підняли на сміх гучну заяву Гройсмана. Хвалитися темпами зростання номінального ВВП взагалі якось не прийнято. Говорити можна тільки про зростання реального ВВП або просто про зростання ВВП – і всі будуть розуміти, що мається на увазі саме реальний ВВП, а тут Гройсману особливо хвалитися нічим.

Уряд влітку оприлюднило прогноз, що в 2019 році ВВП (реальний) виросте на 3,0%, а в 2020-м – на 3,8%.

Отже, за два роки реальний ВВП України виросте на 6,9% (за цим прогнозом). Гройсман же говорить про зростання номінального ВПП за два роки на 30%.

Питання: за рахунок чого різниця в цифрах? Між 6,9% і 30%?

Відповідь: за рахунок інфляції! Причому, як бачимо, внесок від інфляції в зростання номінального ВВП набагато перевищує внесок від зростання реального ВВП.

Відповідно, фраза Гройсмана – «це означає, що на 1 трлн більше буде вироблено української продукції» – безглузда з економічної точки зору.

Дані висловлювання ще раз підтверджують давно відомий факт, що Гройсман не має реально не тільки вищої, але навіть середньої освіти. 

Популярне: Одружуватися в Україні можна буде лише за однієї умови: в Раді прийняли новий закон

Що ж стосується темпів зростання реального ВВП України, про що не захотів говорити Гройсман, то 3-4% в рік – це дуже мало. Українська економіка може і повинна зростати на 8-10% в рік і вище. Однак таке неможливо, якщо країною править корумпована до мозку кісток влада.

Нагадаємо, доходи держбюджету-2018 заплановані в розмірі 917,9 млрд грн, витрати – на рівні 991,7 млрд грн, граничний обсяг дефіциту – 80,6 млрд грн, або 2,4% ВВП.

Держбюджет-2018 передбачає надходження від приватизації 21,3 млрд грн, однак за січень-липень приватизація принесла лише 49,9 млн грн, тоді як план на цей період передбачав 4,6 млрд грн.