Директор директорату сім’ї та соціальної підтримки населення Міністерства соціальної політики України Віталій Музиченко повідомив про те, що з нового опалювального періоду субсидії будуть призначатися за фактом опалювальної площі, яка використовується для проживання, а не фактичної площі будинку.

Про це він сказав під час брифінгу.

«У радянські 90-ті роки громадяни з метою економії власних коштів будували будинки, де все було під одним дахом: сарай, гараж, житлова площа. Ці приміщення мають досить велику площу, але при цьому реально використовується для проживання тільки певний відсоток житла. Одна з пропозицій — надання субсидії на опалювальну площу, а не на всю»,— розповів Музиченко.

Крім того, тепер врегульовано питання щодо послуги, якщо користувач використовував менше обов’язкової частки платежу за субсидію — для цього було розширено повноваження комісій, які будуть досліджувати всі індивідуальні випадки.

Також Музиченко зазначив, що на субсидії, нараховані в 2018 році, буде витрачено 55 млрд гривень. Ще близько 20 мільярдів було витрачено на покриття боргів по пільгах і субсидіях за минулий бюджетний період.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

«Вартість самої системи на цей рік складе 55 млрд гривень. Ніхто не закладає в бюджет свідомо менше коштів, щоб когось позбавити субсидій», — зазначив чиновник.

При цьому він уточнив, що в минулий опалювальний період субсидії отримували 6,9 млн домогосподарств. Тоді ж накопичилося майже 20 млрд грн боргів з оплати пільг та субсидій.

«На 1 січня поточного року ми мали серйозну заборгованість з оплати пільг та субсидій за минулі роки. Якщо ми проаналізуємо ситуацію за станом на кінець літа, то при нарахуваннях 36 млрд грн пільг та субсидій, було сплачено майже 58 млрд грн. У першому кварталі цього року відбувалося погашення заборгованості за минулий бюджетний період»,— сказав Музиченко.