Президент Володимир Зеленський заявив, що в умовах пандемії найбільшою проблемою після хвороби виявилося зростання випадків домашнього насильства.

Про це він зазначив на зустрічі з представниками громадських та міжнародних організацій, присвяченій реалізації державної політики з протидії та запобігання домашньому насильству.

“В умовах пандемії COVID-19 проблемою номер два після самого вірусу стало наростання домашнього насильства. Як приклад, тільки за перші півроку поліція отримала майже вдвічі більше звернень щодо домашнього насильства, ніж у минулому півріччі”, – зазначив Зеленський.

Президент також повідомив, що підписав указ про невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства.

“Проєкт указу спрямований на системну розбудову мережі реагування на насильство, він втілює базові принципи захисту прав та інтересів постраждалих осіб”, – підкреслив президент перед підписанням документа.

Він нагадав, що законодавством України домашнє насильство “криміналізоване”, проте потрібні механізми для реалізації законів і система доступних послуг.

Зеленський додав, що всі відповідні служби, які працюють у системі протидії домашньому насильству, повинні працювати ефективно, а люди мають розраховувати на оперативну й адекватну відповідь на звернення.

Раніше в Україні запустили гарячу лінію з попередження домашнього насильства. Номер лінії – 1547.

Раніше, перша леді України Олена Зеленська заявила, що в Україні повинні бути створені прості та зрозумілі механізми допомоги жертвам домашнього насильства.

“Вибачте, ви можете мене поправити, якщо я не права, але ситуація виглядає так: коли вас уб’ють або покалічать, тоді зателефонуйте. Так не повинно бути… Жертви часто не розуміють, як розповісти про ситуацію, страждають, бояться, соромляться з неї вийти … Ми повинні разом з вами зробити щось для того, щоб змінити цю ситуацію безпорадності, щоб були створені механізми – прості і зрозумілі – для того, щоб можна було захистити кожного, хто потребує допомоги”, – сказала Зеленська ще у лютому.