МАГАТЕ та ООН мають наполегливо вимагати від росіян покинути територію Запорізької атомної електростанції та передати її під контроль спеціальної комісії.

Про це радник керівника Офісу Президента України Михайло Подоляк заявив у Твіттері.

За його словами, цей суботній ранок у багатьох містах Європи став можливим лише тому, що вчора Запорізька АЕС дивом не злетіла в повітря, оскільки російські військові захопили станцію та влаштовують там небезпечні провокації.

“МАГАТЕ та ООН мають жорстко вимагати від росії вийти з АЕС та передати її під контроль спеціальної комісії”, – наголосив Подоляк.

Нагадаємо, що 5 серпня російські загарбники двічі здійснили обстріл у бік ЗАЕС. О 14:30 зафіксовано три вибухи біля промислового майданчика ЗАЕС. Ворог влучив у високовольтну лінію зв’язку 330 кВ ВРП автотрансформатора ЗАЕС – Запорізька ТЕС. Ввечері загарбники вдруге обстріляли станцію, зафіксовано три влучання на майданчик АЕС. Обстріл був здійснений по магістралі, що транспортує водень на ЗАЕС, виникла пожежа.

Міністерство закордонних справ України закликало світову спільноту негайно вжити заходів, щоб окупанти покинули ЗАЕС та передали електростанцію під контроль України.

Станом на ранок 6 серпня Запорізька АЕС працює з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки, заявили у НАЕК “Енергоатом”.

Додамо, що представник РФ в ООН заявив, що вони не мають наміру застосовувати ядерну зброю проти України.

Про це повідомив радник ОП Олексій Арестович в своєму Telegram-каналі.

«Вчора ж вони обстріляли територію Запорізької АЕС і відразу звернулися до міжнародних організацій засудити Україну за ядерний тероризм.

Російська пропаганда подає це як обстріл із боку українських військ, які загрожують світові ядерною катастрофою.

Ці події пов’язані.

І кажуть вони про те, що РФ дуже потрібна мирна угода. Вони не тягнуть, вони видихаються.

Потрібно перемир’я на півдні, де ми загрожуємо настанням.

Не вдалося зламати нас силою, шантажем, погрозами, не вдалося домовитись із Заходом.

У хід пішли лякалки про ядерну загрозу, яка походить від України.

Цього всього не знадобилося б, якби вони впевнені у своїх збройних силах, які могли б виконати поставлені бойові завдання», – йдеться в повідомленні.

Також зазначимо, нехтуючи будь-якими правилами безпеки, росіяни останнім часом активно обстрілюють Енергодар, зокрема й територію Запорізької АЕС – найбільшої атомної електростанції у Європі.

Персонал станції досі там перебуває, піддаючись катуванням та постійному психологічному тиску.

Про це в ефірі 24 каналу розказав міський голова Енергодара Дмитро Орлов.

За його словами, усе це створює величезну небезпеку, яка може вилитися у найгірші наслідки. Він переконаний, що ми та й увесь світ повинні бути до цього готовими.

Розуміючи це, мешканці тимчасово окупованого Енергодара задля своєї безпеки намагаються евакуюватися на територію, підконтрольну Україні. Попри те, у величезній черзі на блокпосту у Василівці, звідки можна виїхати до Запоріжжя, потрібно чекати 5 – 6 днів, люди все одно готові йти на такий крок.

За приблизними підрахунками, з Енергодара виїхало близько половини мешканців. До повномасштабного вторгнення населення міста нараховувало понад 50 тисяч людей.

Через збереження та наростання ядерної та радіаційної загрози у місті паніка та бажання евакуюватися у містян, ймовірно, зростатиме. Про це Дмитро Орлов сказав в ефірі загальнонаціонального марафону новин.

«Це може стати наступним кроком до гострішої проблеми з фахівцями, які обслуговують АЕС. Ми вже маємо відтік фахівців, які не вважають, що вони їхня безпека буде гарантована, якщо вони продовжать роботу на станції», – пояснив міський голова Енергодара.