1278591686_1240544683_10

У Білоруському республіканському науково-практичному центрі дитячої онкології, гематології ті імунології відмовляються лікувати українських онкохворих дітей під гарантійні зобов’язання Міністерства здоров’я України.

Про це УНН повідомили в білоруському лікувальному закладі, передає Корупція.Інфо

За словами співрозмовника агентства, український уряд заборгував значну суму коштів та протягом тривалого часу не виконує у повному обсязі фінансових зобов’язань перед Білоруським республіканським науково-практичним центром дитячої онкології, гематології та імунології, в якому роблять надскладні операції онкохорим дітям.

“Серед країн СНД — Україна чи єдина країна, яка не виконує своїх фінансових зобов’язань. Наші лікарі змушені відмовлятися від лікування українських дітей під гарантійні зобов’язання з боку України. До прикладу, дітей з Казахстану ми під урядові гарантії оперуємо. Оскільки казахський уряд завжди до кінця кожного поточного року гасить свої фінансові борги перед нами”, — розповів співрозмовник агентства.

За його словами, білоруська сторона жодним чином не може вплинути на український уряд. Проте він запевнив, що у Білорусі зараз безоплатно оперують онкохворих дітей із зони АТО.

На першому місці серед хвороб, з якими направляють на лікування до Білорусі маленьких українців — злоякісні утворення крові. Оскільки в Україні не виконується алогенна неродинна трансплантація кісткового мозку. З онкохворих дітей кожна восьма-десята дитина потребує трансплантації кісткового мозку. У кожної десятої дитини в сім’ї немає родинного донора.

Водночас в МОЗ України не відповідають на запити УНН щодо точної кількості дітей, які станом на 2 липня 2015 року потребують невідкладних операцій за межами України. Як свідчить статистика, в Україні кожна четверта дитина помирає протягом першого року після встановлення діагнозу.

За словами керівника Фонду допомоги онкохворим дітям “Краб” Лариси Лавренюк, щоб отримати фінансування від українського МОЗ на лікування онкохворих дітей за кордоном, потрібно вистояти загальну чергу. За її словами, в середньому лише троє — четверо українських малюків протягом року отримують таке фінансування. Середня вартість операцій за кордоном становить 150 — 300 тисяч євро.

Згідно з офіційною статистикою, щороку діагноз “онкологія” ставлять 1,5 тисячам українських дітей. За даними волонтерів, щорік захворює мінімум 2000 дітей. Шанси вижити — 50%. У Німеччині, наприклад, центрів, де проводять складні операції з пересадки кісткового мозку — 38, у Росії — чотири, в Білорусі — один. До речі, свого часу білорусам з будівництвом допомогла Європа. І вже 10 років в країні успішно роблять трансплантації. В Україні поки що такого центру немає.