Національне агентство з питань запобігання корупції розпочало перевірку декларації народного депутата від фракції «Опозиційна платформа — За життя» Іллі Киви.

Про це повідомила прес-служба антикорупційного органу.

Окрім Киви, перевірять декларації ще 6 посадовців, зокрема депутатів місцевих рад та начальника Департаменту кіберполіції Національної поліції України Олександра Гринчака.

Йдеться про таких публічних службовців:

  • Ілля Кива – народний депутат України;
  • Олександр Гринчак – начальник Департаменту кіберполіції Національної поліції України;
  • Трифон Антов – депутат Одеської обласної ради;
  • Олександр Шевченко – депутат Полтавської районної ради;
  • Максим Кіссе – депутат Біляївської міської ради;
  • Олександр Верес – голова Тарасівської сільської ради Полтавської області;
  • Дмитро Баглаєв – начальник відділу містобудування, архітектури та просторового розвитку Славутицької міської ради.

Моніторинг способу життя вказаних посадовців та депутатів розпочався на підставі звернень громадян, а також матеріалів у ЗМІ.

«Ми дякуємо громадянам та журналістам за бажання бути частиною подолання корупції в Україні. Сподіваємося, що наша робота за їхніми запитами спонукатиме все більше українців не бути байдужими до можливих випадків недекларування майна та повідомляти про них державним органам», – зазначив Голова НАЗК Олександр Новіков.

Проведення моніторингу працівниками НАЗК передбачено ст. 51 Закону України «Про запобігання корупції».

Нагадаємо, журналісти програми «Наші гроші» опублікували розслідування про жомову яму, яку знайшли в декларації Киви. Нардеп зазначив, що отримав від передачі в оренду порослої бур’яном ями 1,2 млн грн на рік. За документами яму орендувала львівська компанія «Сіквел», яка фігурує в кримінальному провадженні як фіктивна.

Автори розслідування припустили, що яму Ківа використовує для відмивання грошей. Сам Кива спростував інформацію та опублікував відео з діючим підприємством, яке йому належить і яке принесло ті самі 1,2 млн грн доходу.