Робоча група у Верховній Раді погодила повернення відповідальності за недостовірне декларування. Але і це ще не все. У парламент буде внесений на цьому тижні законопроєкт, який також передбачає відповідальність за брехню в електронних деклараціях.

Про це повідомив представник президента України в Конституційному Суді, народний депутат Федір Веніславський.

“На цьому тижні ця стаття КК (Кримінального кодексу. – Ред.) буде внесена в парламент”, – розповів нардеп і додав, що документ повинен бути розглянутий на наступному пленарному тижні.

Також Веніславський не виключає відставку всього складу Конституційного Суду і вважає нинішніх суддів “сумнівно легітимними”.

“Викликає дуже багато питань доброчесність суддів, що голосовали (за скасування частини антикорупційного законодавства. – Ред.). І це підтримується і західними партнерами, і Венеціанською комісією. Будемо сподіватися, що до таких крайніх варіантів не дійде. Але якщо дійде – будемо голосувати за відставку всього суду”, – сказав він.

Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний Суд України за поданням групи народних депутатів визнав незаконною кримінальну статтю про незаконне збагачення чиновників (366-1 Кримінального кодексу “Декларування недостовірної інформації”) та необхідність електронного декларування ними своїх доходів. У відповідь президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради як невідкладний законопроєкт, яким пропонує звільнити весь склад Конституційного Суду.

Також у парламенті зареєстрований законопроєкт Разумкова, яким пропонується повернути закон про е-декларування в первісному вигляді, а потім вже в нормальному режимі внести зміни до нього за два місяці, щоб вивчити претензії Конституційного Суду.