Радник Офісу президента Олексій Арестович сумнівається, що Росія піде на масові ракетні удари по території України 24 серпня. Про це він сказав у ході прямого ефіру з Марком Фейгіним.

“А тепер увага. Вони вдарили по масовому заходу. Щоб що?.. Ну “покарали”, вбили мирних жителів, купа крові в прямому ефірі. Яка реакція світу буде? Ще 20 HIMARS. Якщо вони цього хочуть – на здоров’я, чому ні”, – сказав він.

“Я не дуже вірю в якийсь масований удар по мирних цілях. Щодо військових – так, швидше за все, ймовірність є, спробують запустити. Як завжди вони промахнуться і потраплять по мирних. Але цілеспрямоване вбивство мирних жителів як військовий план – чесно кажучи, при всій людожерськості режиму їм тупо дуже невигідно це. Радості буде на 15 хвилин, а наслідки – на 15 років вперед”, – додав він.

Арестович також уточнив, що ППО буде посилено чергувати в майбутні святкові дні, особливо в прифронтових містах. Також він розповів, що в Києві в суботу вже проводили масовий захід – в центрі столиці влаштували “парад” російської військової техніки, яку захопили в окупантів під час оборони міста.

Зазначимо також, що Через близьку відстань Харкова до російського кордону між запуском ракет і влучанням по місту проходить дуже мало часу, сказав Арестович.

“Часто не встигаєш зреагувати. 30-45 секунд. Ніяка ППО не встигає зреагувати. Б’ють, поливають, РСЗВ”, – сказав він.

Арестович також пояснив, що знизити інтенсивність вогню на цьому напрямку важко, оскільки російська техніка б’є з Бєлгородської області, яка прикрита нібито надійною системою протиповітряної оборони.

Радник ОПУ закликав людей евакуюватися з Харкова та області.

Нагадаймо, що Російські війська зазнали значних втрат у повномасштабній війні проти України і в найближчій перспективі вже не здатні переходити в активний наступ.

Про це розповів в ефірі Радіо НВ голова правління Центру оборонних стратегій і колишній міністр оборони України Андрій Загороднюк.

Згідно з даними Генерального штабу ЗСУ, українські військові ліквідували вже майже 45 тис. окупантів. За словами Загороднюка, це дуже багато для будь-якої війни XXI століття.

Тим більше це багато для такої країни, як Росія, яка заявляла на весь світ про свою непереможність, що вона “друга армія у світі”. Ці втрати говорять про те, що практичного досвіду війни проти сильного противника у РФ немає, а Україна набагато краще була підготовлена до цієї війни, ніж вважалося Росією та західним світом, – зазначив Загороднюк.

Він звернув увагу на те, що, окрім вбитих, є ще й значна кількість поранених військовослужбовців РФ у приблизному співвідношенні 1:3. Більша частина поранених вже не повернеться на фронт.

Загороднюк наголосив, що в цій ситуації можна говорити про знешкодження величезної частини військ РФ – до третини угруповання, яке готувалося для повномасштабного вторгнення в Україну.

Ексміністр пояснив, що РФ намагається підтримувати ту ж кількість особового складу наступальних військових підрозділів, що й на початку вторгнення (близько 150 тис. осіб). Лави російської армії поповнюють за допомогою прихованої мобілізації, підписання нових контрактів, переведення строковиків на контракти, набору найманців з ПВК Вагнера.

Він уточнив, що в цій ситуації армія РФ зможе підтримувати ту ж інтенсивність бойових дій, яка є зараз, ще досить довго через значні мобілізаційні ресурси.

Однак на активні наступальні дії російські окупанти вже не спроможні. Це, зокрема, наслідок інтенсивних ударів ЗСУ по логістиці ворога, складах військової техніки та боєприпасів, командних пунктах. Ці удари дуже сильно знижують спроможність військ РФ наступати.

Він уточнив, що органи військового управління в РФ не здатні, наприклад, одночасно мобілізувати пів мільйона людей, адже немає достатньої кількості офіцерів, які б могли їх підготувати.