Ухвалений Верховною Радою закон про реформу ЖКГ в Україні зможе нарешті знищити монополію в комунальній сфері та стане першим кроком до того, щоб створити справжній ринок послуг, передає Корупція.Інфо

Популярне: Без жіночого дня і …: В Україні міняють весь календар святкових днів. Дізнайтесь деталі

Так, після внесення законодавчих змін, українські споживачі будуть платити не за послугу, а за отриманий результат.

Тобто, пояснюють експерти, не за те, що постачальник десь там у себе подає теплоносій температурою 80 градусів, а за дійсно гарячі батареї в кожній окремій квартирі.

Також тепер постачальників послуг, який запропонує найкраще співвідношення ціни і якості, будуть вибирати безпосередньо мешканці того чи того будинку.

Фактично ж уряд створює ринок житлово-комунальних послуг, де не буде монополій. Це нововведення стосується тепла, води, електроенергії, прибирання сміття.

За новим законом українців чекає ще один сюрприз – пеня за прострочену комуналку. За кожен день прострочення доведеться сплатити одну соту відсотка боргу. Чиновники заспокоюють – штрафувати будуть не всіх. Наприклад, якщо ви отримуєте субсидію і держава її затримала – пені не буде. Якщо вам затримали зарплату і ви можете документально це довести, пені також не буде.

Більш того, з утворенням ринку житлово-комунальних послуг так чи так доведеться комунікувати з сусідами. Зокрема, вводиться плата за користування мережами. За те, що ЖЕК або теплопостачальник обслуговує труби або кабелі – ми будемо платити самі.

Фактично тепер тариф ділиться навпіл: власне за товар і за надання послуги з обслуговування. І якщо якість останньої не влаштовує – потрібно колективно це вирішувати з таким постачальником.