У Києві народний депутат Ілля Кива “за покликом совісті” влаштував сварку в одній із багатоповерхівок. Він не дав місцевому жителю, який купив квартиру, заселитися в неї. Нардеп вважає його рейдером.

Як розповів OBOZREVATEL киянин Андрій, він купив квартиру на відкритих торгах у системі СЕТАМ. Зробив це законно через цей майданчик, а в купленому житлі ніхто офіційно не проживав.

“Я приїхав сьогодні, хотів зайти у квартиру, але вона була замкнена. Викликав поліцію і працівників, які відчинили двері. В цей час приїхав народний депутат Ілля Кива та почав називати нас всіх рейдерами, незважаючи на документи. Коли я його запитав, чому він приїхав, він відповів, що його покликала сюди совість. він кидався на поліцейських, мою дружину, я все записав на відео”, – пояснює киянин.

За його словами, житло в мікрорайоні Оболонь він купив для особистого проживання. “Виконавець сказав, що ніхто не прописаний, але воно здавалося в оренду. Коли ж я приїхав на місце, то у квартирі ми побачили жінку, чоловіка та 17-річного підлітка”, – наголосив Андрій.

На надісланих OBOZREVATEL відео чутно, як нардеп Ілля Кива називає поліцейських “перевертнями”. “Це перевертні і це моя суб’єктивна думка… Двері ламали разом із поліцією. Скільки вам заплатили за співучасть у злочині? Ми виведемо всіх на чисту воду. Усміхається той, хто усміхається останнім…”, – емоційно коментував події Кива.

Варто зазначити, що це не перший скандал за участі Киви.

В зимку, в ресторані “Моссо”, в Києві, сталася бійка між нардепом від ОПЗЖ Іллею Кивою та іншим гостем закладу.

Судячи з даних відеозапису, інцидент в ресторані “Моссо” стався 22 січня близько 12 години дня.

На записі видно, як депутат підходить до іншого чоловіка і раптово б’є його головою в обличчя. У свою чергу, чоловік завдає йому удар в обличчя.

Тоді у поліції повідомили, що до них звернувся народний депутат із заявою про отримання тілесних ушкоджень. На місце події виїхали екіпаж патрульних та слідчо-оперативна група Печерського управління поліції.

Як вказувала поліція, у ресторані між Кивою та його знайомим стався словесний конфлікт, у результаті якого виникла короткотривала бійка. Нардеп отримав медичну допомогу без госпіталізації.

Інший учасник інциденту із місця події поїхав автомобілем.

Сам Кива тоді написав в facebook, що він нібито не бив свого опонента, а підійшов до нього, щоб “попросити поводитися пристойно”.

З повідомлення Ківи випливає, що бійка відбулася з Михайлом Майманом. У 2015 році Майман носив прізвище Помогайбо, він балотувався в депутати Васильківської районної ради від Радикальної партії Олега Ляшка. У 2019 році вже під прізвищем Майман він балотувався в народні депутати Верховної Ради, як самовисуванець, але програв.

Майман пояснив, що Кива вдарив його головою в ніс, а вже після цього він його «відштовхнув».