Народний депутат Надія Савченко заявляє, що експертизи пожеж на військових складах у Балаклії було сфальсифіковано. Відповідну заяву вона зробила в ефірі телеканалу "112 Україна".

"Мене зараз більше цікавить, хто дасть звіт за підриви складів і, наприклад, Балаклію. Коли розкриється та правда, що не літали там безпілотники, і Олександр Рувін, голова Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, який отримав орден від Порошенка, сфальсифікував експертизу. Насправді підрив був зсередини, нанесено це було військовослужбовцями ЗСУ "Сармат". Про це знає Матіос , про це знає генеральний прокурор України Юрій Луценко, тому що це було зроблено за особистим наказом Порошенка", – повідомила Савченко.

За словами нардепа, вона приїжджала до Балаклії і застала ніч, коли сталися вибухи.

"Друге, мені вистачило часу поспілкуватися з людьми, і я знала це тоді. Я чекала, коли буде закінчено слідство, коли буде дано людям факти. Це державна таємниця чи ні? Ні, це корупційно-кримінальна таємниця насправді. Ці факти просто замовчували", – вважає Савченко.

Нардеп висловила свою думку з приводу того, чому факти щодо Балаклії замовчувалися.

"Підходив час звіту та перевірки боескладів, їхньої бойової готовності. Підходив час, вже не можна було підробити. Там була така розкрадена ситуація вже, вже був контроль наших європейських партнерів, тобто вже не змогли підробити. Не було би чим потім це крити. Врешті-решт, вони повністю сфальсифікували експертизи. Не показали оригінали експертиз, які було зроблено. Я знаю правду, я знаю людей, які працювали, щоб отримати цю правду", – заявила Савченко, додавши, що розслідуванням подій у Балаклії має займатися Державне бюро розслідувань (ДБР). 

"Я вважаю, що справу зараз має бути терміново передано до ДБР. Навіть через 2,5 роки дуже легко довести, які були підриви, чим підривалося і що сталося. ДБР я можу надати ті матеріали, які повинна передати до ДБР прокуратура. І вже я передала це Зеленському", – сказала Савченко.

Вона додала, що у неї є оригінали експертиз з Балаклії, однак вона не може їх оприлюднити. За словами Савченко, це повинні зробити в ДБР.