Генеральний прокурор України Юрій Луценко показав завірені ООН документи, які вказують на те, що втікач-екс-президент України Віктор Янукович офіційно закликав президента Росії Володимира Путіна вторгнутися в Україну. – повідомляє Корупція.Інфо

Слідчі зібрали докази, які свідчать і про те, що підготовка російського вторгнення в Україну почалася задовго до протистояння на Майдані та втечі Януковича.

"Як законно обраний президент України заявляю, що події на Майдані, незаконне захоплення влади в Києві, Україна опинилася на порозі громадянської війни, у країні хаос і анархія, права людей і безпека під загрозою особливо в Криму і на Південному Сході, під впливом західних країн здійснюється терор і насильство, людей переслідують за політичними мотивами, у зв'язку з цим звертаюся до президента Росії В. В. Путіна із проханням використати збройні сили РФ для відновлення закону, миру, правопорядку, захисту населення України", – процитував Януковича Луценко.

За його словами, Україна отримала лист з офіційною печаткою ООН, який свідчить про те, що лист за підписом Януковича був на прохання представника російської делегації Чуркіна долучений як офіційний документ Ради безпеки ООН.

"Це легітимізує той факт, що саме Янукович закликав війська РФ вторгнутися на територію України… За цей час ми допитали 32 свідків, які дають вичерпну картину про те, як Янукович здійснював державну зраду… Важливі свідчення дав, наприклад, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Ось позавчорашній його допит, в якому він видає розписку Януковича про те, що він відмовляється від державної охорони станом із 24 лютого 2014 року. Це повністю спростовує всю його брехню у зверненні до Путіна про те, що хтось комусь погрожує…", – наголосив Луценко.

За його словами, особистий підпис Януковича, переданий міністру внутрішніх справ Авакову, свідчить про те, що він втік із Києва і ухвалив рішення перейти на бік ворога РФ фактично під його охорону.