В Україні з 1 січня 2019 року почне діяти перший етап монетизації, він торкнеться тих, хто буде подавати документи після зазначеної дати. Поступово всі субсидіанти відкриють рахунки в банку і будуть отримувати на нього гроші на комуналку.

В окремих випадках сума може скласти близько 3000 грн. Для прикладу припустимо, що в межах соцнормативів, щомісяця сім'я повинна витрачати на комуналку 2 тис. грн. При цьому обов'язковий платіж становить 500 грн.

Зекономлені кошти раз у сезон можна буде зняти і витратити на власний розсуд. У такому випадку кожен місяць на рахунок сім'ї в банку держава повинна перераховувати 1500 грн. Якщо весь опалювальний сезон економити і, наприклад, витрачати на комуналку 1000 грн (як такого домогтися, можна прочитати тут), за опалювальний сезон можна заощадити 3000 грн. Ці гроші дозволять зняти зі своєї спеціальної карти і витратити на що завгодно.


Відзначимо, монетизація пільг (зокрема і субсидії) – це їхня виплата в грошовій формі. Так сказано в законі "Про житлово-комунальні послуги" (11 стаття). Наприклад, якщо покладений безкоштовний проїзд у транспорті, то замість того, щоб змушувати маршрутників возити двох осіб безкоштовно, держава повинна видавати пільговикам певну суму. Її вони зможуть використовувати на оплату проїзду.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Є дві головні переваги монетизації. Перша – гроші отримають усі пільговики. Навіть якщо не їздити в громадському транспорті, все одно можна буде отримати належні гроші. Друга – не потрібно буде принижуватися і просити провезти за пільговим місцем.

Варто нагадати, що в Україні кількість субсидіантів може збільшитися через подорожчання газу. Так, із 1 листопада газ для населення подорожчав із 6,9 до 8,5 грн за кубометр. Прем'єр Володимир Гройсман пояснив, що підвищення ціни на газ в Україні було однією з умов продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом. У разі, якщо б уряд не пішов на такий захід, країні загрожував би дефолт.