Що стосується розмови Єрмака з Джуліані і Волкером.

Своєю думкою з цього приводу поділився глава виконавчого комітету реформ Міхеїл Саакашвілі. Про це він пише в своєму телеграмі.

Подаємо слова в оригіналі:

По-перше, хочу сказати, що Джуліані просто переходив всі рамки дозволеного. Пам’ятаю його з тих часів, коли я жив в Нью-Йорку, а він був там мером, і був мером блискучим! Ми співпрацювали з ним, коли я працював в юридичній фірмі в Америці, а він був дуже хорошим прокурором, і це реально дуже розумна людина. Але, судячи з того, як він себе тут вів, зараз і сліду не залишилося від того Джуліані, яким він був в 90-х. Нахабно, необачно, необережно. І я думаю, що він швидко наближається до того, що в Америці проти нього буде порушено кримінальні справи, і він може дуже погано закінчити.

Що міг зробити будь-який український чиновник в ситуації, коли йому просто пред’явили ультиматум? Тільки одне: вивертатися, вигравати час, намагатися заговорювати зуби і чекати, чекати і чекати. Коли це робиться за тими вимогами американців, які абсолютно законні, така тактика дуже погано спрацьовує, але в цьому випадку це був єдиний можливий варіант.

Тому все, що робив Єрмак, незалежно від того, хто як до нього ставиться, було просто damage control і єдиною можливою відповіддю на нечувану нахабність з боку представника мого старого друга Трампа. Проблема тієї трампівської команди в тому, що вони часто плутали приватні і державні інтереси. У підсумку це призвело до відчуження багатьох людей і в Америці, і в світі.

Але Україна повинна піклуватися про свої інтереси. Там, де з нами розмовляють і вимагають в рамках закону правильні речі, наприклад по боротьбі з корупцією, – кидати і обманювати просто аморально. Але там, де безпосередньо вимагають самим влізти в політичну корупцію і ще й тиснуть в цьому напрямку, – слід бути вкрай обережними і маневрувати. Так що випускник мого факультету міжнародних відносин Єрмак зробив те, що він повинен був зробити, хоча комусь це, звичайно, може і не подобається.

Ті, хто хотіли б зараз заднім числом, щоб Єрмак обурився і послав представника Трампа, недооцінюють можливі збитки, до яких такий підхід міг би привести, хоча зараз, можливо, комусь і не було б соромно почути таке. Але політика – це мистецтво можливого.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.