Президент Росії Володимир Путін та канцлерка Німеччини Ангела Меркель на зустрічі в Москві обговорили газове питання. Меркель заявила, що проєкт “Північний потік-2” в обхід України потрібно довести до кінця.

Про це канцлерка розповіла на спільній з Володимиром Путіним пресконференції.

“Ми говорили про проєкт “Північний потік-2″. Він завдяки новому європейському законодавству легітимований, нам треба довести його до кінця”,– зазначила Меркель.

За словами Меркель, від того, що газопровід добудують, виграють усі країни Європи. “Усі зацікавлені в диверсифікації своїх газових постачань, але це дуже важливий проєкт”, – сказала Меркель.

Канцлерка також додала, що, на її думку, “Північний потік-2” вдасться добудувати, а санкції США не завадять. Путін заявив, що Росія зможе самостійно завершити газопровід, але дещо пізніше, ніж планувалося.

Меркель також позитивно відзначила продовження транзиту російського газу через Україну. Путін у відповідь додав, що вважає домовленості взаємовигідними та збалансованими як для Росії, так і для України.

До слова, під час спільної пресконференції з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель Володимир Путін також заявив, що обговорював питання війни на Донбасі. За його словами, обоє дійшли згоди, що нині немає альтернативи мінським домовленостям.

У питанні врегулювання важливо, що під час нашої нещодавньої зустрічі у нормандському форматі визначено конкретні завдання, які мають бути втілені у життя, розповів після зустрічі Володимир Путін.

Путін висловив сподівання, що Україна піде на політичне завершення війни. Зокрема, він похвалив українську владу за продовження дії закону про особливий статус Донбасу.

“Це добрий крок у правильному напрямку. Цей закон має стати нестроковим, як це і передбачено у мінських домовленостях. Необхідно закріпити особливий статус Донбасу в українській конституції”,– заявив Путін.

Резюмуючи, російський президент вкотре назвав війну на Донбасі “внутрішньополітичною кризою”, але заявив про декілька “зацікавлених сторін”.

Висловилася щодо російсько-української війни і Ангела Меркель. Вона зазначила, що у Парижі відбулася щонайменше частково успішна зустріч. Мовляв, тоді лідери не встигли обговорити усі проблеми, але до кінця року був проведений обмін полоненими, а нині сторони працюють щодо припинення вогню.

“Зараз ми продовжимо роботу, щоб на наступному саміті домогтися більшого успіху, пов’язаного з мінськими домовленостями. У нас є ця розмова, і з нею потрібно працювати. Є певні труднощі, тому це триватиме, але у нас є тверді наміри щодо цього”, – запевнила німецька канцлерка.