Український актор Артем Мануйлов, який працює у варшавському драмтеатрі, постраждав від нападу в автобусі.

Про це у Facebook написав викладач Театральної академії ім. Олександра Зальверовича (Варшава) Павел Штарбовскі, пoвідoмляє Yavp.pl.

Напад стався увечері, 9 квітня. Мануйлова вдарили через те, що він говорив по телефону з дружиною українською мовою.

“Виявилося, що нападником був викладач університету Кардинала Стефана Вишинського зі спеціалізацією … "переговори і теорія ухвалення рішень”, – зазначив Павел Штарбовскі.

Він також додав, що в останні роки у Польщі все частіше трапляються атаки через національну приналежність.

“Це відбувається з мовчазної згоди нинішньої державної та церковної влади на акти нетерпимості, расизму і ксенофобії”, – підкреслив Штарбовскі.

Згодом він додав, що про інцидент з нападом на українського актора повідомили поліцію. Крім того, вияснилося, що нападник, окрім роботи в університеті Стефана Вишинського, також є вільним слухачем курсу філософії у Варшавському університеті. На сьогодні відомо, що чоловіка вже затримали й відправили на експертизу до психіатричної лікарні.

Сам Артем Мануйлов заспокоїв всіх, хто висловився на його підтримку, що з ним усе гаразд.

“Я повинен сказати, щоб заспокоїти вас, що зі мною все в порядку. Велике спасибі за вашу підтримку. Не залишилося жодних слідів. Цього хлопця вже затримала поліція та відправила до психіатричної лікарні, аби дослідити стан його адекватності. Справа дуже неприємна, тому я не міг залишити злочинця без покарання. Я боровся за свої права, і, на щастя, дещо вдалося зробити. Справа триває, бо виявилося, що жертвами агресії цього чоловіка стали ще кілька осіб. Але я першим пішов проти такого хамства і повідомив про нього. Незабаром напишу пост від себе. Треба робити сміливі кроки, щоб змінити те, з чим ви не згодні”, – написав актор.