Результатом медичної реформи в Україні вже стало істотне зростання заробітної плати лікарів – 11-18 тис. грн. замість 5-6 тис. Але незважаючи на те, що медреформа передбачає залежність зарплати медпрацівників від кількості пацієнтів, в деяких лікарнях нехтують цим принципом.

Про це розповів глава громадської організації "Батьки за вакцинацію" Тимофій Бадіков. За його словами, багато головних лікарів розподіляють отримане лікарнею фінансування, керуючись не кількістю пацієнтів у лікаря, а порівну.

"Тому наша організація і наші партнери за те, щоб з'явилося, по суті, приватне підприємництво серед лікарів, і щоб мій сімейний лікар був ФОПом (фізична особа підприємець – ред.). Я впевнений, що він буде набагато більш відповідальним", – вважає активіст.

Популярне: "Чим більше комбайнів, тим вищою буде зарплата та пенсія": Ляшко зробив нову гучну заяву

Він навів приклад Черкаської області, де один з терапевтів зареєструвався як приватний підприємець. За словами Бадікова, з цим лікарем вже підписали близько 700 декларацій. Активіст підкреслив, що такий лікар буде отримувати більше грошей, а отже у нього буде більше мотивації та відповідальності.

"За цим майбутнє. Наприклад, в Хорватії 80% лікарів "первинки" це якраз самоорганізовані люди, яких складно включити в якісь політичні ігри і т.п. Вони дійсно зацікавлені в тому, щоб їх пацієнти були здорові", – резюмував активіст.

Нагадаємо, що новий етап медичної реформи, що передбачає зміни в первинній допомозі, стартував з 1 липня. На черзі реформування сектора екстреної медичної допомоги.