Росія обурюється через саміт Кримської платформи. Це є доказом лише одного – Україна рухається правильним шляхом. У Кремлі підгорає через те, що українці не припиняють відкрито говорити про Крим.

Так вважає “слуга народу” Ірина Верещук. Про це вона розповіла у програмі “Перехресний допит” на 24 каналі.

“Сам факт Кримської платформи і те, що ми обговорюємо Крим на весь світ і навіть реакція Лаврова, який каже, що це шабаш – це все свідчить про те, що ми на правильному шляху”, – запевнила Верещук.

Окрім цього, Ірина Верещук висловила думку, що “Північний потік-2” є ризикованим фактором небезпеки не тільки для України, а й для всієї Європи. Добудова газогону становить велику загрозу для нашої країни.

Вона підкреслила, Росія намагається тиснути на нас ще й через енергетику. Якщо в України не буде на сьогодні такого транзиту газу, ми втратимо не лише гроші.

Транзит через Україну був і залишається інструментом стримування для Росії. Їй важливо, щоб Європа знала, що “Газпром” є начебто надійним партнером,– відзначила нардепка.

Вона пригадала, як Росія чимало разів шантажувала Європу транзитом через Україну. Але завжди це питання розв’язувалось. І транспортування блакитного палива відновлювали через тиждень – 10 днів. Відтак недобудова “Північного потоку-2” для нас є фактором безпеки.

За словами Верещук, ідея газопроводу “Північний потік-2” була започаткована ще раніше, ніж у 2014 році. Це сталося після того, як Україна не пішла на консорціум з Росією та Німеччиною у 2001 році. Тоді другий президент Леонід Кучма говорив прямо, що наша країна постраждає, а Кремль зробить все, аби тиснути навіть на Європу.

“Як ви знаєте, було побудовано багато ниток. Ми маємо і “Північний потік-1”, і “Турецький потік”, і “Силу Сибіру” та багато ниток газопроводів, які обходять Україну. Чи завадило це Росії? Ні, не завадило. Але чи, можливо, це було б ще одним додатковим важелем для них? Так, було б.”, – зауважила вона.