В Одесі затримали голову дільничної виборчої комісії та її спільника при отриманні 43,5 тис. дол. на підкуп виборців.

Про це повідомили в прес-службі Одеської обласної прокуратури.

15 жовтня прокурори спільно з поліцією затримали голову однієї з дільничних виборчих комісій та її спільника після отримання ними зазначеної суми за списки людей. Громадяни з цих списків на їхню вимогу мали голосувати за конкретних кандидатів однієї з політичних партій на майбутніх виборах 25 жовтня.

“Встановлено, що зловмисники організували так звану “сітку” – групу в кількості 1 тис. осіб, яким пообіцяли винагороду за голосування під час проведення місцевих виборів. За вказаною схемою один голос виборця оцінювався 1-1,2 тис. грн”, – повідомили в прес-службі.

Наразі триває проведення невідкладних слідчих дій, після яких будуть вирішені питання щодо оголошення зловмисникам про підозру та обрання запобіжного заходу.

Розслідування здійснюється за ч. 4 ст. 160 (підкуп виборців) Кримінального кодексу України.

За цей злочин Законом передбачено до 7 років ув’язнення.

Голова Національної поліції України Ігоря Клименка повідомив, що голова комісії у 2015 році був засуджений за вчинення злочинів, пов’язаних з виборами.

«Під час слідчих дій вилучено майже 45 тис. дол., які фігуранти (голова комісії та його помічник – ред.) планували використовувати для подальшого підкупу виборців. За один голос і голосування виключно за певного кандидата на пост Одеського міського голови у виборчому бюлетені громадянам пропонували 1 тис. грн», – сказано в повідомленні.

Як доказ «правильного» голосування кожен одержувач грошей мав надати скрін з телефону бюлетеня з позначкою навпроти прізвища кандидата.