Петро Порошенко звільнив з посади заступника начальника Управління державної охорони, начальника Служби безпеки президента України Юрія Федорова. Указ від 3 травня 2019 року було оприлюднено на сайті глави держави.

"Звільнити Федорова Юрія Віталійовича з посади заступника начальника Управління – начальника Служби безпеки президента України Управління державної охорони України", – йдеться в тексті указу № 179/2019.

Відомо, що Юрію Федорову 44 роки, він служив в Управлінні державної охорони України з 1995 року. На посаду глави Служби безпеки президента був призначений в 2014 році, замінивши звільненого в. о. президента Олександром Турчиновим Костянтина Кобзаря.

Лідер партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко прокоментував звільнення.

"Генерал Юрій Федоров, найбільш довірена особа Порошенко, відповідальне за особисту охорону його і сім'ї – саме він за вказівкою Порошенко організовував через СБУ провокації під час виборів. У тч бандитське побиття наших партійців 28.11.2018 в Одесі".

Політик додав, що за його заявою проти Федорова було відкрито кримінальне провадження.

"Крім Федорова, там фігурантами є і два генерали СБУ – Кононенко і Довженко. Зараз і подивимося, привернуть їх до відповідальності, дозволять піти?", – запитує політик.