Радник президента України Володимира Зеленського Ігор Новіков 5 серпня написав заяву про звільнення.

Про це Новіков повідомив на своїй сторінці у Facebook, опублікувавши знімок, на якому позує із заявою. Як видно на фото, радник вирішив звільнитися “за власним бажанням”.

 

 

“Вирішив не відставати від Максима Бахматова”, – написав Новіков. Бахматов – колишній радник мера Києва, який у липні заявив, що тимчасово покинув КМДА.

Відомо, що Зеленський призначив Новікова своїм позаштатним радником 9 липня 2019 року.

До цього Новіков очолював офіційне представництво американського Університету сингулярності в Україні. Також він був співорганізатором конференції iForum.

За даними видання “Бабель”, Новіков відповідав у команді президента за українсько-американські відносини й допомагав готувати перший візит Зеленського в США.

“Заступник голови Офісу президента Юра Костюк наприкінці літа минулого року звернувся до нас в Університет Сингулярності із проханням розповісти Зеленському та команді про інновації.

Володимир Зеленський тоді думав, балотуватися в президенти чи ні. Ми довго відкладали дату й зустрілися на початку листопада 2018 року, поспілкувалися: говорили про інновації, технології, геополітику. У березні минулого року, розуміючи, що ситуація буде тяжка, я запропонував допомогу в передвиборчій кампанії, консультував з різних питань. Коли знадобився офіційний статус, приєднався до команди, – розповідав нещодавно Новіков в інтерв’ю.

Тоді за його словами, основним завдання шодо США було — стабілізувати україно-американські взаємини, утримати двопартійну підтримку в США та вийти з цієї ситуації, зберігши і примноживши потенціал двосторонніх відносин.

Ігорю Новікову 36. У минулому він футуролог, керівник української філії Університету Сингулярності. Його материнська компанія розташована у Кремнієвій долині в США і вчить «лідерів використовувати технології для вирішення глобальних проблем людства».

Новіков — випускник каліфорнійської програми університету. У США в нього багато друзів, зокрема й політиків. Він брав участь у передвиборчій кампанії Зеленського, але на публіці майже не зʼявлявся.

У липні 2019 року президент призначив Новікова своїм позаштатним радником. Він допомагав готувати перший візит Зеленського до США на Генасамблею ООН і сам був членом офіційної делегації.

Останнім часом Новіков був одним із тих, хто відповідає за україно-американські взаємини. Також він має добрі відносини із главою ОП Андрієм Єрмаком.

“Так, Андрій, напевно, найближча мені людина в ОП. Ми познайомилися під час однієї із зустрічей у президента. Зайшов Андрій, почув частину діалогу про зовнішньополітичну проблематику, а потім, коли ми разом спускалися сходами, розговорилися, і виявилося, що ми з ним дуже схожі: і характерами, і поглядами на вирішення проблем, – говорив тоді він.