За борги по комуналці в Україні можуть розпочати арештовувати частину зарплати і навіть забирати майно.

Про це йдеться у матеріалі Обозревателя.

Нововведення передбачено законопроектом №3613, його автори – “Слуги народу”: Михайло Лаба, Ігор Кривошеєв і Анатолій Костюх.

Видання відзначає, якщо документ приймуть, то за борги по комуналці в Україні можуть почати забирати майно. Зокрема, у новому законопроекті пропонують дозволити судам стягувати будь-яке майно боржника, якщо розмір боргу перевищує встановлену “норму”. Її своєю постановою повинен затвердити Кабмін.

За словами юриста Олександра Плахотника, зараз, щоб стягнути в рахунок боргу квартиру, розмір боргу повинен становити мінімум 20 мінімалок (94,4 тис. грн). За новим законом цю норму можуть переглянути у будь-який бік. Сам юрист вважає, що в Україні занадто м’яке законодавство для тих, хто користується опаленням і при цьому за нього не платить.

Автор матеріалу зазначає, що зараз за рішенням виконавця з українців можуть забрати в рахунок боргу частину зарплати, а якщо новий документ підтримає парламент, то заарештовувати дохід зможуть і за борги по комуналці. З офіційної зарплати можуть забирати 50% в рахунок погашення боргу.

Крім того, за документом, додатково за борги по комуналці доведеться платити штрафи:

  • якщо борг більше року – штраф у розмірі 20%
  • якщо борг від двох років – штраф в 30%
  • борг від трьох років і більше – штраф у 50%

Якщо парламентарії проголосують за нововведення, вони вступлять в силу з 1 жовтня. З цього числа борг підлягає реструктуризації.

Як повідомлялося раніше, ціни на газ в Україні стрімко піднімуться. Справа в тому, що в липні збільшать майже на 24% абонентську плату за блакитне паливо.

Комуналка в Україні знову подорожчає. Експерти кажуть, що «потяжелеют» практично всі комунальні послуги — від газу до електроенергії та води. Плюс доведеться переплачувати банківські комісії за цілу пачку квитанцій.