В Україні органи соцзахисту почали забирати субсидії через покупок субсідіантамі дорогих гаджетів. Один з таких випадків стався в Чернівецькій області, передає Корупція.Інфо.

За даними місцевого видання "Буковинська правда", в Заставнівському районі людина отримувала субсидії в сумі 21 тисячі гривень, але при цьому мав можливість придбати продукцію компанії "Apple" на суму 52 тисячі гривень. Після перевірки органами соцзахисту субсидію забрали.

Популярне: "Вас дитина просить перестати пити! Та іди ти к ї*ні матері!": Родина на проекті "Міняю жінку" обурила українців

За словами начальника обласного департаменту соціального захисту населення Віталія Савкіна, в першому кварталі 2018 від Міністерства фінансів України отримані рекомендації на припинення отримання субсидій для 179 тисяч осіб, з них за результатами перевірки підтверджено і призупинено переплат по 185 особам на суму 339 тисяч гривень.

"Чи не була винятком і наша область. Наприклад, в Заставнівському районі особа отримувала субсидії в сумі 21 тисячі гривень, але при цьому мало можливість придбати продукцію компанії" Apple "на суму 52 тисячі гривень. У Чернівцях одним з членів сім'ї, яка теж отримувала майже 21 тисячу гривень субсидій, було придбано запальничок на 100 тисяч гривень ", – розповів Савкін.

У департаменті соцзахисту відзначають, що одержувачі субсидій несуть повну відповідальність за подання недостовірних даних і зобов'язані повернути надміру перераховану суму житлової субсидії з місяця, в якому було виявлено порушення. За інформацією департаменту соціального захисту населення Чернівецької ОДА, понад 130 тисяч домогосподарств в області отримували субсидії під час опалювального сезону.