10 керівників місцевих прокуратур Львівської області, які були призначені на свої посади після проходження відкритого конкурсного відбору, не писали заяв про звільнення і продовжують виконувати свої обов'язки.

Про це в закритому Fb-співтоваристві "Прокурори України" написав керівник Запорізької місцевої прокуратури №2 Роман Мазурик.

Раніше "Прокурорська правда" з посиланням на інформацію від львівських інтернет-ЗМІ повідомляла, що в ході візиту генпрокурора Юрія Луценка до Львова 16 червня, він заявив про те, що 4 заступника обласного прокурора написали заяви про відставку. Крім того, як випливало зі слів глави ГПУ, він висловив незадоволення роботою керівництва місцевих прокуратур і натякнув на складання ними повноважень. Після публікації "Прокурорської правди", ця інформація дуже бурхливо обговорювалася в прокурорських колах.

"Така зачистка, як і люстрація, була б корисною суспільству в одному єдиному випадку – якщо б вже був законний і справедливий механізм добору на посади за сукупністю принципів професіоналізму, антикорупційності, незалежності та патріотизму. При відсутності такого механізму – це всього лише зміна осіб, але не системи", – зазначає прокурор відділу ведення ЄРДР та інформаційно-аналітичної роботи прокуратури Києва Євген Асташкін.

Начальник відділу представництва інтересів громадян і держави в судах прокуратури Миколаївської області Людмила Жмура нарікає: "Все дивасніше і дивасніше, як говорила Аліса. Ми в Миколаєві не заважали губернатору і нас розганяють, а люди не допомагали втілювати ідеї своєму, тому їх не за що похвалити. Цікаво, що їм потрібно було зробити, щоб їх похвалили? Таке відчуття, що ми винні просто в тому, що ми працюємо, а не піаримося на гучних пустышках або публічних протистояннях".

Прокурорські працівники активно почали зв'язуватися зі своїми колегами з Львівській області для отримання додаткової інформації та роз'яснення ситуації глава місцевих прокуратур. З'ясувалося, що на даний момент всі керівники місцевих прокуратур продовжують працювати.

"Львів'яни кажуть, що не писали заяви. Але віриться насилу", – зазначає колишній заступник прокурора Миколаївської області Денис Андрєєв. Пізніше на зв'язок вийшли і самі самі львівські законники. Так, 1-й заступник керівника Золочівської місцевої прокуратури Львівської області Любомир Процак стверджує, що всі керівники місцевих прокуратур регіону продовжують працювати в штатному режимі. Більше того – він зв'язався зі своїм шефом Володимиром Купецким, який заявив – заяви про відставку він не писав.

"В. о. керівників (як я) не писали – мені ніхто не говорив так робити. Мій керівник, який у відпустці, теж не писав – знаю, оскільки я спілкувався з ним сьогодні. З іншими не говорив, але в принципі впевнений, що ніхто з місцевих не писав", – резюмував Процак.

Додамо, що остаточно не з'ясована доля і 4 заступників прокурора Львівської області Мирона Тиховського, Володимира Брезденя, Володимира Поліщука та Олега Соболя). Станом на другу половину дня 18 червня всі вони продовжують значитися на сайті наглядового відомства регіону як діючі працівники.

Автор: Дмитро Вердеревський