Фракція “Слуга народу” має намір виключити народного депутата Людмилу Буймістер за те, що проголосувала проти прийняття закону про олігархів.

Про це повідомив на брифінгу глава партії Олександр Корнієнко.

Він зазначив, що зараз на порядку денному фракції лише одна кандидатура на вихід.

“Це депутатка, яка не голосувала за закон про олігархів, точніше голосувала червоною кнопкою, і це є “червоною лінією”. Це Людмила Буймістер, мажориратниця по Києву. Виключення її з фракції, як і її самостійний вихід, не приведе до складання мандату. Думаю, що це питання теж потрібно ставити до порядку денного”, – підкреслив глава партії.

Як зазначив в своєму телеграмі екснардеп та журналіст Сергій Лещенко, Чорна мітка Ринату Ахметову від Слуг народу.

“На порядку денному фракції СН – виключення з фракції депутата Людмили Буймистер. Також Буймистер входить до неформальної групи Ріната Ахметова, про що говорив глава регулятора енергетики Валерій Тарасюк”, – відзначив Лещенко.

Раніше голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія заявляв, що виступає за виключення з фракції депутатки Людмили Буймістер, яка не голосувала за закон про олігархів.

“Я вважаю, що з точки зору партійної дисципліни треба виключати, якщо ви спитаєте особисто моє бачення. Але це буде вирішувати 70% нашої фракції на засіданні фракції. Можливо, зробимо це в Трускавці (на триденному виїзному засіданні фракції “СН” за участі президента та представників інших гілок влади – ред.)”, – сказав політик.

До слова, у межах премії “Слугам по заслугах” Людмила Буймістер отримала нагороду “червона кнопка року” за натискання червоної кнопки під час голосування за принципові для партії законопроекти.

Додамо, що за словами Корнієнка, для депутатів, які не підтримують відставку Разумкова, ніяких наслідків не буде.

“Нічого ні з ким не буде. Думаю, ми це обговоримо всередині фракції – як фракція до цього поставиться, як партія… Якщо депутати публічно готові сказати, що йдуть своїм шляхом, то було б чесно визначатися і йти іншим політичним шляхом”, – сказав Корнієнко.

Нагадаємо, що Під час засідання фракції “Слуга народу” в Трускавці проголосували за відставку голови Верховної Ради Дмитра Разумкова. Проти цього рішення виступили менше 10 народних депутатів.

Про це повідомлялось в телеграм Юлії Гришиної.

Розгляд питання відставки спікера парламенту відбувся в присутності президента Володимира Зеленського. Тепер нардепам треба проголосувати ще раз у залі Верховної Ради.

Народна депутатка від “Слуга народу” Юлія Гришина заявила, що результати голосування були очікуваними. Майже вся фракція підтримала відкликання Дмитра Разумкова з посади голови Верховної Ради. Винятком стали декілька депутатів, які виступили проти. Конкретної цифри нардепка не назвала.

“Проти відставки Разумкова проголосувало менш ніж 10 осіб. Точну кількість навіть не скажу, бо ці поодинокі підняті руки сильно загубилися в загальній кількості тих, хто за”,– пояснила Гришина.

Ймовірно, одним із тих, хто не підтримав такого рішення був Дмитро Наталуха, який напередодні заявив, що проти відставки Разумкова, бо він є хорошим спікером.

Юлія Гришина зазначила, що голосування у парламенті відбудеться зовсім скоро.