Олександр Лукашенко на вертольоті прилетів виступати на Мінський завод колісних тягачів (МЗКТ), де був освистаний працівниками.

Про це повідомляє БелТА.

За даними держвидання, Лукашенко доповіли, що в цілому заводи працюють.

“Я знаю, незважаючи на те, що деякі бродять. Ну, 150 на якомусь підприємстві, навіть 200 (протестуючих, – ред.) Погоду не роблять, по-перше. По-друге, треба розуміти, що” поганий “президент тримав зайву чисельність, щоб людей не викидали на вулицю. Виходити потрібно з цього. Хто хоче працювати, хай працює. Не хочуть працювати, що ж, ми їх не змусимо”, – заявив глава держави. 

“Ніколи ви від мене не дочекаєтеся, щоб я під тиском щось зробив. Їх (виборів, – ред.) не буде. Тому що не буде ні МЗКТ, ні МАЗа, ні БелАЗ, за півроку ми знищимо все”, – додав Лукашенко.

TUT.by повідомляє, що працівники МЗКТ, яких зібрали на майданчику на території підприємства, повідомляють, що президент не вийшов для спілкування з ними.

“Всіх зігнали на майданчик, а він в цеху віщає перед групою людей. Вибрали вранці я так розумію. Люди зібралися, чекають. Його ще немає. Майданчик порожній. Кажуть, що вже виступає, але там, де зібрався завод, його немає”, – розповів один з працівників.

Пізніше, Лукашенко все ж вийшов до працівників заводу, але під час його промови йому кричали “Іди!” і “досить брехати”. Той відповів їм “спасибі”.

 
Нагадаємо, що, опозиція в Білорусі закликала до загальнонаціонального страйку, який почнеться з понеділка, 17 серпня.

Крім того, перед будівлею МЗКТ зібралися страйкарі з інших заводів, повідомляє NEXTA.

Нагадаємо, в п’ятницю робітники великого підприємства Білорусі “Білоруськалій” заявили, що зупиняють виробництво.

Крім того, працівники державної Белтелерадіокомпанії почали страйк.

Перед цим вони підписали повідомлення, адресоване керівнику компанії Івану Ейсмонта, в якому зажадали визнати недійсними результати виборів, відправити у відставку главу ЦВК Лідію Єрмошина, звільнити політв’язнів і скасувати цензуру в ЗМІ, передає TUT.by.

“У понеділок вранці співробітники Белтелерадіокомпанії вийшли на страйк біля будівлі на Макаенка, 9”, – йдеться в повідомленні.

На страйк вийшли ті, хто сьогодні працює: режисери, оператори, – і ті, хто минулого тижня написав заяву про звільнення. Вони стоять з плакатами “Я / ми за чесні новини”.

У той же час про намір оголосити страйк також заявили співробітники телеканалів ОНТ і СТВ. Ця інформація з’явилася в соціальних мережах деяких співробітників телебачення. Її також підтвердило джерело TUT.BY.