Вторгнення в Україну триває вже третій місяць, і для підтримки військового наступу рф потрібно близько $900 млн на день. Про це повідомляє Newsweek з посиланням на головного редактора військового інформагентства SOFREP Шона Спунтса.

За його оцінкою, у $900 млн на день входять: виплати російським солдатам, що воюють в Україні; забезпечення їх амуніцією, боєприпасами та ракетами; вартість відновлення втраченої чи пошкодженої військової техніки.

За словами Спунтса, росія також заплатила за тисячі крилатих ракет, запущених під час війни, кожна з яких коштує близько $1,5 млн. Невдачі дорого обходяться як у фінансовому плані, так і з точки зору людських жертв, хоча кремль не наважується оприлюднити дані про військові втрати.

Водночас названі цифри не враховують, скільки грошей росія могла втратити через санкції, введені проти неї після початку вторгнення.

Зазначимо, що за добу на півдні України захисники знищили 80 окупантів та 10 одиниць ворожої техніки. Про це повідомляє оперативне командування “Південь” у Facebook.

Серед втрат загарбників:

  • зенітно-ракетний комплекс “Тор”,
  • ударний безпілотник-розвідник “Форпост”,
  • бойова машина десанту,
  • три гаубиці.

А в районі Станіслава, на Херсонщині, ворог позбавлений ще й складу боєприпасів, – йдеться у повідомленні.

Загалом, за даними командування, сили української оборони вразили понад 120 цілей ворога. Зазначається, що на лінії зіткнення в Херсонській і Миколаївській областях протягом дня ворог активності не виявляв. Однак артилерійські та мінометні обстріли, а також ракетні удари не припинялися.