Народний депутат України від Блоку Петра Порошенка Мустафа Джемілєв назвав розміщення в анексованому Криму ядерних боєголовок грубим порушенням Будапештського меморандуму, передає Корупція.Інфо.

За інформацією народного депутата України від Блоку Петра Порошенка Мустафи Джемілєва, ванексованому Криму розмістили шість ядерних боєголовок, написала прес-секретар Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки Тетяна Вербицька.

Популярне: "Відсидів у ізоляторі лише дві доби з двох років вироку": У СІЗО помер 22-річний хлопець, подробиці інциденту

"У першу чергу, це грубе порушення Будапештського меморандуму, оскільки юридично Крим – це територія України. Ми як неядерна держава знову стали ядерною. Я звертався в Міністерство закордонних справ, із багатьма депутатами говорив про те, що нам необхідне сприяння МАГАТЕ (Міжнародного агентства з атомної енергії). Адже загроза нависла не тільки над Україною, але і над усім Чорноморським басейном", – зазначив він.За інформацією джерел видання, після анексії у Феодосії почалося відновлення колишнього сховища ядерної зброї, яку знищили у 90-ті роки. Там виставили охорону.

Будапештський меморандум було підписано 5 грудня 1994 року. Згідно з документом, країни-підписанти – Великобританія, Росія і США – зобов'язалися бути гарантами незалежності, суверенітету та кордонів України, а також утримуватися від застосування будь-якої зброї проти України, не тільки ядерної. Окрім цього, підписанти обіцяли не чинити на Київ економічного тиску. В обмін Україна відмовилася від свого ядерного статусу.

Під меморандумом поставили свої підписи тодішні президент України Кучма, президент РФ Борис Єльцин, президент США Білл Клінтон і прем'єр Великобританії Джон Мейджор.