Начальник Генерального штабу Збройних сил України Руслан Хомчак заявив, що Росія може в будь-який момент вторгнутися на Донбас, однак найближчим часом такого сценарію чекати не варто.

Своєю думкою поділився він в інтерв'ю "УНІАН", зазначивши, чого слід побоюватися.

"Ситуація на Донбасі загрозлива, так як там нам протистоїть РФ. А загроза прямого вторгнення завжди можлива. Питання, коли вона може бути? Я думаю, що завтра прямого вторгнення не буде", – відповів генерал.

"Звичайно, ситуація напружена, ситуація непроста, і ми повинні кожен день займатися тим, щоб наша армія була боєздатна, готова до всього, що тільки може нам загрожувати", – додав він.

Також новий глава Генерального штабу Збройних сил України заявив, що процес управління в ЗСУ зараз не такий, яким він хотів би його бачити.

Рішення відокремити посаду начальника Генерального штабу від поста головнокомандувача Збройними силами України було прийнято в Міністерстві оборони, а не придумано командою президента Володимира Зеленського. Про це в інтерв'ю повідомив новий глава Генштабу ЗСУ Руслан Хомчак.

"Прекрасно до цього ставлюся. Це не Апаршин придумав, це вже давно прийняте рішення тут, в Міноборони, в ЗСУ. Це один з процесів нашого наближення до європейської спільноти. Це нормально", – зазначив Хомчак у відповідь на запитання журналіста про нову військову доктрину Зеленського.Говорячи про кадрові питання, він зазначив, що прийшов на цю посаду не для того, щоб "всіх зняти з посад", проте процес управління в Генштабі, за словами Хомчака, "не зовсім такий, як треба".

Генерал зазначив, що почав уже заслуховувати командувачів, після чого буде робити висновки.

"Цілі знімати всіх з посад у мене немає. У мене немає кумів, друзів, яких я хочу кудись поставити. Я хочу дати якомога швидше хороший результат в плані того, що в армію підуть люди. Сьогодні, на жаль, черги в армію немає, а вона повинна бути. У нас що населення не патріотично налаштоване? Налаштовано. У нас населення не любить Україну? Любить Україну. Я під час служби проїхав всю Україну – це чудові люди з різною історією, різним вихованням, різними ментальними поглядами, але люди чудові, у нас чудова молодь. А чому чудова молодь не хоче йти в армію? ", – додав глава Генштабу.

На припущення, що через те, що "мало платять" Хомчак відповів: "Не тільки. Це не на першому місці. Ставлення колективу людини не задовольняє. Людина від добра не тікає. Людина, навпаки, до добра йде. Сьогодні армія забезпечена в рази краще, ніж це було на початку війни. Сьогодні ставлення суспільства і влади до армії набагато краще, але люди не йдуть, значить є проблема. вивчаємо проблему, вивчаємо бачення тих, хто повинен працювати. З ними і будемо міняти цю ситуацію ".‡агрузка...