Командувач об’єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв заявив, що зараз загрози російського вторгнення в Україну немає.

Про це він сказав в інтерв’ю “АрміяInform”. Однак, за його словами, небезпека такої загрози залишається.

“По всіх напрямках навколо державного кордону, по всій протяжності є небезпека і відповідна загроза. Але загроза має певну ступінь, є безпосередня загроза, є потенційна загроза. Тому, небезпека військовою мовою є навколо державного кордону завжди, але рівень загрози на даний час не несе за собою безпосередньо загрозу вторгнення на територію України”, – заявив Наєв.

Говорячи про можливість залучення союзників до захисту України командувач ОС зазначив, що у всіх планах ЗСУ передбачено застосування лише українських збройних сил, а також інших складових вітчизняних сил безпеки і оборони.

“Ми завжди розраховуємо лише на власні сили”, – додав Наєв.

Відмітимо, що присутність очолюваних Росією військ у східній Україні залишається реальним інструментом примусу для Кремля. Таку заяву зробили в Міноборони США.

Глава Розвідувального управління відомства генерал-лейтенант Скотт Беррьє у письмових свідченнях, наданих Комітету Сенату США зі збройних сил зауважив, що РФ продовжує посилювати свою довготермінову військову присутність в Криму. Його слова цитує “Голос Америки”.

“На Кримському півострові, на додаток до нещодавніх розміщень сил, Москва продовжує посилювати свою довготермінову військову присутність, щоб стримати морські та повітряні операції Заходу”, – заявив очільник Розвідувального управління Міноборони США.

На думку Беррьє, це свідчить про намагання РФ заявити про свою рішучість щодо утримування півострова.