Україна не розглядає як серйозну загрозу можливість наступу російського угруповання з території невизнаного Придністров’я.

Про це президент Володимир Зеленський заявив в інтерв’ю італійському телеканалу Rai 1, опублікованому в Telegram-каналі глави держави.

“У Придністров’ї може бути атака, там 100% людей контролює Росія. Військові там як місцеві, так і росіяни. Там може бути до 15 тисяч угруповання, але воно не дуже готове. У них немає кордонів з РФ, тільки з нами і Молдовою. Додаткових військових вони можуть мати тільки з неба, висадка десанту тощо”, – сказав Зеленський.

При цьому, український лідер зазначив, що з цієї частини угруповання далеко не всі вміють воювати.

“Ця частина угруповання, якщо вони підуть, ми їх не дуже боїмося, тому що там з цих 15 тисяч вміють воювати до 3 тисяч людей. Це може бути виклики, але ми не бачимо там дуже великої загрози”, – додав президент.

Нагадаємо, після 22 квітня, коли представник армії РФ заявив, що завданням російських військ на “другій фазі спецоперації” в Україні є встановлення “повного контролю над Донбасом та Південною Україною” та вихід до Придністров’я, у регіоні сталася серія терактів без постраждалих. 7 травня у Придністров’ї повідомили про нові вибухи у селі неподалік від кордону з Україною.

За даними української розвідки, російська армія може завдати масованого ракетного удару по невизнаному Придністров’ю з жертвами серед мирного населення. При цьому росія готується звинуватити в цьому Україну.

Нещодавно очільниця Національної розвідки США Авріл Хейнс під час виступу у Сенаті повідомила, що путін на тлі безуспішної “спецоперації” в Україні, ймовірно, оголосить воєнний стан у РФ та розв’яже війну на окупованій території Молдови.

За словами Хейнс, яку цитує AFP News Agency, Путін вирішив поширити бойові дії на територію контрольованого Росією Придністров’я. Водночас вона не уточнила, чи має наразі РФ потенціал на виконання такої забаганки Путіна.

Крім того, розвідка США дізналася, що російській лідер також планує вести довготривалу війну в регіоні, сподіваючись на те, що США та Європа “втратять рішучість” у протидії такій агресії.

Хейнс додала, що Путін може ввести воєнний стан в Росії для того, аби мобілізувати сили у протистоянні проти України.

Водночас на думку голови національної розвідки, Кремль переглядає плани війни в Україні – від “бліцкригу”, що провалився, він переходить до затяжної війни на виснаження.

Путін все ще має намір досягти своєї мети не лише на Донбасі, зазначає Хейнс: “Ми вважаємо, що стратегічні цілі Путіна, ймовірно, не змінилися… Він вважає рішення перенаправити російські сили на Донбас лише тимчасовим заходом, спрямованим на повернення ініціативи”.

Нагадаємо, президент Сполучених Штатів Джо Байден у понеділок, 9 травня, заявив, що президент росії володимир путін не знає, як вийти з війни з Україною.

Байден під час виступу на політичному зборі коштів у передмісті Вашингтона заявив, що путін – дуже розважлива людина і його хвилює те, що російський лідер “нема виходу” із війни з Україною.

Водночас він зазначив, що російський президент своїм нападом на Україну намагався розвалити НАТО і Європейський союз, але натомість отримав згуртованість західних країн, які цілком підтримують Україну.