Сєргєй Лавров звернувся до країн Заходу з приводу війни в Україні віршем. Це свідчить про те, що у Росії не лишилося інших інструментів, аби донести свою позицію.

Про це розповів радник глави Офісу Президента Михайло Подоляк. Глава МЗС Росії записав відеозвернення, у якому прочитав вірш про стосунки “слов’янських племен”.

Лавров згадав про “суперечки слов’ян між собою” та закликав західні країни не втручатися у “сімейну ворожнечу”. За словами Подоляка, це вказує на внутрішній розпад російської управлінської вертикалі.

“Це дуже красномовна симптоматика того, що імперія смертельно хвора і помирає. На перший план виходять не прагматизм, не логіка, не спроба зрозуміти причини і наслідки, а подібна клоунада. Адже ніяк інакше це назвати не можна,”– сказав радник глави ОП.

Подоляк зауважив, що такі безглузді дії Лаврова грають на користь України.

“Лавров не має дипломатичного інструменту, аби донести до Заходу свою правоту. Все тому, що у Росії немає цієї правоти. Це абсолютно фейкова країна, яка дуже тяжко хворіє”, – наголосив радник глави Офісу Президента.

Попри це, Кремль намагається звернутися до Заходу таким дивним чином. При цьому росіяни грають на міфі про велику та потужну російську культуру.

“І от ця людина, на прізвище Лавров серйозно вважає, що достатньо прочитати графоманський вірш і таким чином розв’язати глобальну проблему, яку він же й створив. Йдеться про війну XXI століття, яка є аналогом Другої світової,”– сказав Подоляк.

За словами радника глави ОП, вірш Лаврова – це невдала спроба переконати у чомусь партнерів України, які щиро не розуміють, як Росія може масово вбивати цивільних людей і говорити про це у прямому ефірі, як це робить Владімір Путін.