Глава МЗС Латвії Едгар Ринкевичс процитував глузливу фразу путіна про “красавіцу” у відповідь на критику представниці МЗС РФ Марії Захарової визнання українського борщу спадщиною ЮНЕСКО. Про це він написав у Twitter.

Схоже, що росіян в світі не тільки перестали боятися. З них почали ще й навіть насміхатися.

Ринкевичс так і написав: “Нравится – не нравится, терпи, моя красавица”. А під постом виклав скрін новини з російського ЗМІ. Там мовиться про слова Захарової щодо українського борща.

Речниця ворожого російського МЗС Марія Захарова чомусь вирішила, що хтось прислухається до її критики такого рішення. Знову почалась маячня, що, мовляв, вперше борщ згадали як російську страву. Де вона таке побачила – невідомо. Може на телебаченні сказали? 

“Наш борщ захисту не потребує, а підлягає негайному і повному знищенню в тарілці”, – пише Захарова. Примітно, що навіть щодо страви речниця МЗС країни-агресора використала саме слово “знищувати”.

Зазначимо, що культуру приготування українського борщу внесли до переліку об’єктів нематеріальної спадщини ЮНЕСКО.  Про це повідомив у Телеграмі міністр культури Олександр Ткаченко.

Це й не дивно, адже борщ є невід’ємною частиною української гастрономічної культури, хоча різновиди борщу зустрічаються і в польській, і в білоруській, і в литовській кухні.

“Перемога у війні за борщ – наша. Сьогодні, 1 липня, на 5-му позачерговому засіданні Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини за зверненням МКІП було внесено елемент “Культура приготування українського борщу” до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони”, – написав він.

Як зазначили в Мінкульті, члени Комітету в рішенні відзначили, що “елемент виконує функцію соціальної інтеграції та згуртованості, яка служить об’єднанню народу України, незалежно від віку, статі чи походження. В цьому сенсі елемент демонструє важливу роль нематеріальної культурної спадщини під час збройних конфліктів та надзвичайних ситуацій”. 

Звичайно, що в росії з цього приводу, звісно, що “підгоріло”.

“Битва за борщ була розпочата ще до війни. І скільки б Маша Захарова не розповідала, що “книги з кулінарії заборонялися, а рецепт страви тримали в таємниці та забороняли готувати” і взагалі наш борщ – це “прояв екстремізму та нацизму”, цей “прояв екстремізму” тепер офіційно український, і офіційно під охороною ЮНЕСКО”, – зазначив Ткаченко.

Український шеф-кухар Євген Клопотенко став одним з найбільших “захисників” борщу, і завдяки його публічності та робити усього Мінкультури ЮНЕСКО все ж визнав борщ українським. Чоловік вже відреагував на подію.

Клопотенко наголошує, що той факт, що ЮНЕСКО визнало борщ українським і тим, який потребує захисту, це вже “перемога на культурному фронті”. Десятиліттями точились дискусії у медіапросторі про те, чий же борщ – український чи російський, і тепер всі питання будуть закриті.

“У нас на руках були сотні сторінок доказів, що культура приготування борщу – українська. А проти нас – ціла машина російської пропаганди. Але сьогодні наш борщ офіційно став Нематеріальною культурною спадщиною світу. ЮНЕСКО заявило, що це українська страва і що культура приготування борщу належить українцям. Для мене це означає, що світ визнав українську гастрономію,” – заявив Клопотенко.

До слова, нещодавно Лідери країн “Великої сімки” потролили президента РФ Володимира Путіна, згадавши його фотосесію на коні з голим торсом.

Коли лідери сідали за стіл під час першої зустрічі триденного саміту G7 у Німеччині, прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон запитав, чи варто зняти піджаки – чи їм навіть слід роздягнутися далі.

“Ми всі повинні показати, що ми жорсткіші за Путіна”, – сказав Джонсон, викликаючи сміх деяких із його колег.