9 листопада було щедрим на важливі новини з Херсонщини. Окупанти анонсували “жест доброї волі” та повідомили, що відступають з правого берега Дніпра.

Однак квапитися у контрнаступі командувачі української армії не збираються. Про це розповів радник міністра внутрішніх справ Ростислав Смірнов в ефірі телемарафону.
За словами Смірнова, основна стратегія Генштабу ЗСУ – не наражати військових на небезпеку. Радник переконує, що український прапор обов’язково знову майорітиме над Херсоном, проте варто ще трохи почекати.

Керівники української армії мають багато інформації про хитрощі до яких вдалися загарбники на Херсонщині. Зокрема мовиться про замінування певних об’єктів.

Саме тому, на думку Ростислава Смірнова, поспішати не варто. Він стверджує, що питання Херсона – справа місяця.

Ми будемо йти з холодною головою, крок за кроком, перевіряючи всі можливі сценарії, які в нас є. Знову ж таки, всі небезпеки, які ми повинні враховувати. Звичайно, рано чи пізно, ми все одно повісимо прапор над Херсоном, – підсумував сказане радник.

Російські війська, судячи з останніх новин, відходять з Херсону. Якщо окупантам вдасться врятувати свої сили на Херсонщині, вони спробують перекинути їх на інші напрямки.
Про це одному з українських телеканалів розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко. Найближчі напрямки, які можуть бути посилені окупантами, – Запоріжжя та Схід – в районі Бахмуту і Соледару.
Він зауважив, що такий сценарій можливий, але все залежить від того:

В якій кількості, з яким озброєнням і в якому стані вони зможуть відійти.
Такі підрозділи на 20 – 30% втратили боєздатність, вони вимотані в активних бойових діях. Відповідно їх треба перегрупувати та доукомплектувати мобілізованими. Тому досить швидко їх перекинути не вдасться.
Я не вірю, що ці війська якийсь напрямок з російського боку зараз зможуть посилити. Потрібен час для їх і доукомплектування,– вважає аналітик.

Фактор деморалізації
Мусієнко вважає, що відхід росіян з Херсону стане фактором деморалізації для решти російських військових, що знаходяться на території України. Тому Кадиров і Пригожин вже намагаються виправдати дії окупантів в Херсоні. Мовляв, треба підтримати Суровікіна, відхід з Херсонщини – правильний.

“Станом на сьогодні українські війська змогли відвоювати щонайменше 50% з того, що російські війська окупували. Тенденції зберігаються – ЗСУ і надалі продовжать докуповувати території. Це не може не впливати на стан речей, який є”, – зазначив експерт.

Він вважає, що на тлі усього, що відбувається, більшість російських військових, керівників різних напрямків, командуючих на різних ділянках звинувачують у невдачах, що це вони провалили. І це додатково додає певної деморалізації.

Контраст між пропагандою та реальністю
За словами аналітика, в серпні – вересні окупантам, що знаходились на Херсонщині, розповідали, що вони мають наступати на Кривій ріг, Миколаїв і далі на Одесу. А зараз відбувається зовсім протилежний рух. Так само було і на Харківщині, де їм говорили, що вони відстоять Лиман за будь-яку ціну. Але так не сталося.

Олександр Мусієнко продовжує, що виходячи з цього, можуть бути дві тенденції. Когось з російських військових це може сильно озлобити, і вони будуть говорити, що потрібно посилити наступальні дії. Для більшості останні події стануть деморалізаційний чинником.

Контраст між тим, що говорить російська пропаганда і тим, що відбувається насправді, досить великий, і звичайно це теж впливає як деморалізаційний фактор,
– зазначив співрозмовник.