Добровольці легіону “Свобода Росії” заявили, що ситуація у Бєлгородській області є складною. Разом з тим, метою таких дії є створення демілітаризованої зони.

Про це у коментарі заявила пресслужба легіону добровольців. Окрім того, у “Свободі Росії” пояснили, чого прагнуть досягти у ході спецоперації.

За словами добровольців, ситуація у Бєлгородській області нині складна. Проте легіон та РДК створюють демілітаризовану зону на кордоні з Росією, звідки вони не зможуть обстрілювати Україну. Це і є головною метою “Свободи Росії”.

Надалі — рухаємося до звільнення всієї Росії від путінського диктату та припинення злочинної війни,
– заявили добровольці.

Також у Російському добровольчому корпусі заявили, що “ключ кордону переламано навпіл”.

“Кордону ключ переламано навпіл. І дідусь Путін зовсім скоро, напевно, перетвориться у липовий мед. Все чудово”, – заявили у зверненні добровольці.

Речник ГУР МО Андрій Юсов пояснив, що є декілька причин створення безпечної демілітаризованої зони. По-перше, її створення є в інтересах цивільного населення та держави України. Оскільки ворог останнім часом все частіше використовує прикордонні території для терористичних обстрілів по території України, то її демілітаризація – для безпеки українців.

Окрім того, за словами Юсова, є причини створення безпечної зони й для самих росіян.

“Але так само створення цієї демілітаризованої зони, зони безпеки буде в інтересах місцевого населення Білгородщини або інших прикордонних територій. Це означає, що російські несправні бомби більше не будуть падати на їхні оселі. Це означає, що п’яні окупаційні солдати не будуть безчинствувати у їхніх населених пунктах”, – заявив Юсов.

Бійці Російського добровольчого корпусу та легіону “Свобода Росії” розпочали військову операцію на території Бєлгородської області Росії. Прорив добровольців свідчить, що у росіян великі проблеми зі захистом свого кордону.

Про це 24 Каналу розповів кандидат політичних наук, експерт з Центральної та Східної Європи Іван Преображенський. За його словами, ці події показали наскільки російське керівництво не готове до війни на власній території.

Прорив російських добровольців став сильним ударом по іміджу російської армії, в першу чергу спеціальних служб, безпосереднє завдання яких виявляти та не допускати подібне ще на стадії планування. Також це свідчить, що російський державний кордон пройти доволі легко.

“Смію припустити, що у випадку, якщо якийсь прикордонний обласний центр перестане підкорятись Путіну, то це може запустити ефект карткового будинку, після якого цей режим посипеться. Навіть втрата Криму не матиме такого ефекту, як втрата обласного центру на прикордонній території”, – заявив Преображенський.

За його словами, підрозділи РДК та Легіону воюють у складі Збройних Сил України, а тому українське командування в курсі про цю операцію. Але через те, що у їхньому складі лише росіяни, це не порушує жодні зобов’язання України перед світовою спільнотою щодо не захоплення російських територій.

Росіянам воювати проти росіян ніхто заборонити не може. Інше питання, що вони не можуть розраховувати на активну підтримку України. В міру віддалення від кордону, їх можливості знижуватимуться,
– підкреслив політолог.

Росія спробує відбити звільнені села, але під час цього може постраждати російське цивільне населення. Хоча вони повинні бути свідомі, що вже понад рік живуть фактично на лінії фронту.