Село Нижня Апша, що в Закарпатті, називають найбагатшим селом України. Все тому, що будинки в ньому не звичайні, а справжні сучасні палаци – дехто нараховує 60 кімнат. Також в цьому закарпатському селі є стара дерев'яна церква, побудована ще в 17 столітті.
Хто говорить що села в Україні вимирають ?! Звичайне закарпатське село при трасі 🙂 Причому дивно що більше ніде на дорозі від Ужгорода до Рахова таких триповерхових міні-замків не зустрінеш. Навіть в Ужгороді немає. А тут замок на замку.
У селі Нижня Апша майже немає одноповерхових будинків. Це село ще називають Дібровою. Воно розташоване в 2 км від українсько-румунського кордону. На вулицях Нижньої Апші величезні будинки. Господарі намагаються, щоб у дворі були оранжереї, басейни, а в будинках – по кілька спалень і віталень, сауни. У самих маленьких будинках – по 10-15 кімнат, в найбільших – 30-40.
Там живуть за принципом: «Мій будинок повинен бути хоч на одну цеглину вище сусідського».
Палаци почали будувати в 80-х, з тих пір, як українські румуни попрямували на заробітки за кордон. Зараз півсела виїхало до Сибіру або Західної Європи. Хто залишився, тримає ресторани, магазини, підприємства будматеріалів, деревообробні фірми. Перший капітал багаті мешканці Нижньої Апші заробили на початку 90-х. Тоді місцеві сім'ї торгували спиртом. 

dibr22 dibr44 dibr66 dibr77 dibr99 dibr111