У новому Виборчому кодексі, прийнятому Радою в четвер, 11 липня, є дуже багато речей, які треба буде обов'язково виправляти. Про це заявив лідер партії "Сила і Честь" Ігор Смешко в ефірі телеканалу "Україна".

"Тут дві новини: одна позитивна, одна негативна. Позитивна новина: вже є закон, згідно з яким наступні вибори пройдуть за відкритими списками. Отже, рейтинг партій буде формуватися з конкретних людей. Тобто виборець буде голосувати за номер партії і за номер в списку конкретної особи, який балотується від партії. Руйнується феодальна система формування списку лідером феодального угруповання, а не ідеологічною партії. Виборець буде впливати на список партії, ця система близька до Британської ", – зазначив Смешко.

Однак, за його словами, в новому виборчому кодексі є дуже багато речей, які треба буде обов'язково виправляти.

"По-перше, немає прозорої відповідальності за приховане фінансування політичних партій, а це величезна проблема навіть зараз. По-друге, чому новий виборчий кодекс повинен вступати в силу тільки через п'ять років? А якщо такі вибори будуть достроковими, як зараз? Тобто ми знову залишаємося зі старою виборчою системою ", – підкреслив лідер партії" Сила і Честь ".