Юлія Тимошенко закликала депутатів всіх рівнів повстати проти рішення влади підвищити тарифи на газ для громадян

Про це вона заявила під час зустрічі з громадою міста Кривий Ріг, Дніпропетровської області.

Підняття ціни на газ на 23,5% лідер партії назвала викликом всьому українському.

«Вчора ми звернулися до депутатів усіх рівнів негайно скликати позачергові сесії. Ми звернулися до спікера Андрій Парубій з вимогою провести позачергове засідання Верховної Ради. Якщо депутати, яких українці делегували, не проголосують за мораторій на підвищення тарифів на газ, жодному з них більше не давати путівки в органи влади. Підвищення тарифів – це реальна руйнування життя українців «, – зазначила вона.

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

За словами Тимошенко, влада, власники українських газових родовищ, розповідають людям, що в світі є ринкова ціна на газ і нам також потрібно мати ринкову ціну на газ.

«Вони говорять, ми вам встановлюємо таку ціну, як в Європі. Але, по-перше, двох країн ЄС за однаковою ціною на газ не існує. Тарифи на газ, на воду, на тепло встановлюються в кожній країні з урахуванням того, скільки здатні платити споживачі, скільки потягне народ «, – пояснила лідер» Батьківщини.

Голова партії зазначила, що в ЄС доходи людей в середньому в 16 разів вищі за доходи українців.

«Якщо у них високі доходи, то їм ставлять високі тарифи, тому що тарифи – це ще один податок. А як нам, де доходи в 16 разів нижче, можна поставити високі в Європі тарифи? »- обурилася вона.

На думку Юлії Тимошенко, тарифи – це просто величезна система поборів через монопольні структури: «Ринок встановлює ціну, а Україна ціна встановлюється постановою уряду. Десь в світі є ринок, де ціна постановою уряду встановлюється? Це обман!".

Як зазначає політик, вартість українського газу, з огляду на собівартість видобутку, ренту, транспортування, податки – це максимум 80-90 дол. За тис. Кубометрів. Лідер партії навела приклад Казахстану, який виробляє достатньо власного газу і продає своїм жителям по 92 дол. За тис. Кубометрів.

Перепродаж Український газу власного видобутку за втричі завищеною ціною Юлія Тимошенко назвала корупційної оборудкою влади.

Для того, щоб вирішити ситуацію з тарифами, переконана лідер «Батьківщини», треба мати один ресурс – свободу: «Ми припинимо це знущання над людьми. Громадяни матимуть газ за власною, справедливою ціною ».