Слідчий комітет Росії просить суд заарештувати заочно колишнього міністра оборони України Анатолія Гриценка. Про це повідомляє ТАСС, посилаючись на прес-секретаря суду Юнону Цареву.

Так, його звинувачують в публічних закликах до здійснення терористичної діяльності на території Росії.

«У Басманний суд Москви надійшло клопотання слідчих органів про обрання стосовно Гриценка заочного запобіжного заходу у вигляді взяття під варту. Він оголошений в міжнародний розшук», – сказала представник суду, не уточнивши дату засідання.

Як повідомлялося, Слідчий комітет (СК) Росії звинуватив колишнього міністра оборони України, лідера партії "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка в тому, що він нібито закликав "підірвати на території РФ залізничні потяги". У СК РФ стверджують, що 16 липня 2014 року в ході онлайн-конференції "Студії 1 + 1" Гриценко виступив з "публічним закликом до здійснення терористичної діяльності на території Російської Федерації".

Також за аналогічною статтею проти політика завели справу ще в грудні 2017 року. Тоді в російському Слідкомі стверджували, що 2 липня 2017 року Гриценко в ефірі телеканалу "112 Україна" "публічно закликав до підриву автомобілів в Москві і Таганрозі". Анатолій Гриценко зазначив, що вважає кримінальну справу, "відкрите в Росії, якою керують терористи, цинічним і мерзенним".

Як повідомлялося раніше, екс-міністр оборони України Анатолій Гриценко брав участь в чергових виборах президента України. У першому турі він набрав 6.91% голосів.