Заклик державного департаменту США від 10 лютого до громадян США покинути Україну через загрозу військових дій РФ поширюється і на американських співробітників СММ ОБСЄ в Україні, про це для Укрінформ в Австрії повідомили у місії США при ОБСЄ.

10 лютого 2022 року Держдепартамент оновив свої поради щодо подорожей в Україну, закликавши громадян США покинути Україну доступними комерційними способами з огляду на триваючу загрозу військових дій Росії. У випадку залишення в Україні, потрібно проявляти підвищену обережність з огляду на злочинність, масові безпорядки та можливі бойові дії, якщо Росія почне військову акцію. Ці рекомендації поширюються на всіх громадян США, включаючи тих, хто працює в Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ в Україні (СММ), – заявили в місії США при ОБСЄ.

Було вказано на те, що Росія продовжує нарощування військових сил на кордоні з Україною та на тимчасово окупованих Росією українських територіях, “що свідчить про можливість серйозних військових дій проти України”. З огляду на це безпекові умови, особливо вздовж кордонів України, в окупованому Росією Криму та на підконтрольній Росії території сходу Україні, “є непередбачуваними і можуть різко погіршитися”.

Враховуючи характер їхньої роботи, спостерігачі СММ розосереджені по всій країні, у тому числі на підконтрольній Росії території сходу Україні, і є дуже вразливими. Хоча ми рішуче підтримуємо важливу роботу СММ, безпека громадян США є нашим головним пріоритетом, – заявили в місії США при ОБСЄ.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що заклик президента США Джо Байдена до американців вже зараз залишити Україну не свідчить про радикальну зміну ситуації.

Нічого нового в цій заяві [Байдена про заклик залишити Україну] немає. Ми знаємо позицію Сполучених Штатів, які вже робили такі заяви, вони розпочали з евакуації членів сімей та співробітників посольства. Тому ця заява не свідчить про якусь радикальну зміну ситуації, — сказав Кулеба під час візиту до Харкова у п’ятницю.

11 лютого президент США Джо Байден закликав американців залишити Україну зараз.

Американці мають зараз поїхати. Ми маємо справу не з терористичною організацією. Ми маємо справу з однією з найбільших армій у світі. Це зовсім інша ситуація, і все може швидко піти божевільним шляхом, — сказав він.