Теоретично позбавити Дмитра Разумкова мандата – можливо, проте юридично складно. Голова партії “Слуга народу” Олена Шуляк закликала колишнього спікера добровільно попрощатись зі статусом нардепа, про це вона повідомила для “Інтерфакс”.

Про своє ставлення до ситуації Шуляк розповіла в інтерв’ю. Разумков, повідомила голова партії, є позафракційним.

Сподіваюсь, що всі, хто хотів, уже перейшов. Водночас хочу звернутися до колег, які теж мають такий намір: складайте мандати і тоді вже створюйте власні політичні бренди, не “виїжджайте” на іменах інших людей. Нехай вас обирають по-чесному, тоді і будете брати участь у роботі парламенту, – повідомила Шуляк щодо можливого переходу слуг до МФО Разумкова.

За словами політикині, теоретично можливість позбавлення мандату Разумкова – досі залишається. Проте юридично – це рішення досить складне. У “Слузі народу” наголосили, що найкращим рішенням для Разумкова, як для відповідального політика, самому скласти мандат.

Про членство в партії я вже відповідала. Щодо фракції, то він є позафракційним. Теоретично можливість позбавлення мандату залишається, юридично рішення досить складне. Тому ми вважаємо, що найкраще рішення для Дмитра Олександровича як для відповідального політика, яким він себе називає, самому скласти мандат. Це питання політичної культури, але, очевидно, Разумков цього робити не збирається, – наголосила політикиня.

Зазначимо, що колишній голова партії «Слуга народу», перший заступник керівника парламенту Олександр Корнієнко сподівається, що з парламентської фракції «слуг» до об’єднання Дмитра Разумкова більше не відбуватиметься масового відтоку депутатів. Наразі ж перетягування «слуг народу» до Разумкова відбувається за принципом «мережевого маркетингу». Про це він повідомив в інтерв’ю “Главкому”.

Політик також висловив сподівання, що депутати все ж «не будуть забувати, від якої політичної сили вони обирались», наголосивши, що це все ж таки була політична партія Зеленського, а не Разумкова.