Українська влада частково вже врахувала висновки Венеційської комісії стосовно вирішення конституційної кризи, яка стала можлива через скандальне рішення Конституційного суду.

Про це в ефірі телеканалу “Україна 24” розповіла віце-прем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина.

Вона зазначила, що висновки Венеціанської комісії ляжуть в основу законопроектів щодо реформування КСУ, які парламент, уряд і президент будуть напрацьовувати спільно.

“Прозвучало і продовжує звучати заклик до парламентаріїв врахувати висновки Венеціанської комісії. Воно вже частково враховано, зокрема в законопроекті, який стосується відновлення системи електронного декларування. Тут Венеціанська комісія підтвердила, що не може бути окремого законодавства для суддів, закон є одним для всіх. Його повинні виконувати навіть судді “, – підкреслила віце-прем’єр.

За її словами, “це очевидна річ, але важливо, що Венеціанська комісія теж підтвердила це”.

“А що стосується змін у реформування КСУ, то висновки Венеціанської комісії ляжуть в основу тих законопроектів, які парламент, уряд і президент будуть напрацьовувати спільно”, – додала Стефанішіна.

Відзначимо, раніше ми повідомляли про те, що Президент України Володимир Зеленський звернувся до Венеціанської комісії з проханням здійснити оцінку конституційної ситуації, викликаної рішенням Конституційного Суду України від 27 жовтня 2020 року, та надати висновок щодо стану антикорупційного законодавства після його ухвалення. Відповідний лист Глава Української держави направив голові Венеціанської комісії Джанні Букіккіо.

У листі Володимир Зеленський висловлює щиру вдячність Джанні Букіккіо за незмінну багаторічну підтримку України на шляху впровадження структурних реформ та приведення українського законодавства у відповідність до європейських стандартів.

Президент зазначає, що останні рішення КСУ стосовно базового для антикорупційної інфраструктури України законодавства призвели до серйозної конституційної кризи.

«Українська влада рішуче налаштована до її розв’язання та відновлення законодавчих механізмів запобігання та боротьби з корупцією», – наголошує Глава держави.

Зокрема, Володимир Зеленський звертається до Венеціанської комісії з проханням надати висновок щодо ухвалення рішення суддями Конституційного Суду України за наявності можливого конфлікту інтересів, щодо додержання КСУ процедури розгляду справи та ухвалення рішення, зокрема стосовно його обґрунтованості та дотримання меж конституційного подання.

Президент закликає надати висновок за процедурою прискореного розгляду, зважаючи на нагальну необхідність пошуку збалансованого рішення задля виходу з конституційної кризи.

«Ми високо цінуємо експертну допомогу Венеціанської комісії та розраховуємо на продовження тісної співпраці», – зазначає Глава держави у листі.