Зареєстрований у Верховній Раді проект закону про антикорупційних судах (№6011) не може бути прийняти в сесійній залі, заявив заступник керівника парламентської фракції "Блок Петра Порошенка", – передає Корупція Інфо

Популярне:  Хто був проти українського безвізу? Повний список! Дивні випадковості і нові деталі. Ви будете здивовані!

 

"Цей законопроект на мій погляд, повинен бути відкликаний і повинен бути внесений інший законопроект ", – сказав нардеп, відповідаючи на питання, чи прийме парламент законопроект про антикорупційних судах на поточній сесії Ради.

За словами парламентарія, викликає питання, зокрема, положення законопроекту, згідно з яким Вищий антикорупційний суд будуть здійснювати правосуддя як перша інстанція, а також розглядати апеляції.

У свою чергу, народні депутати з фракції БПП пропонували направити цей законопроект до Венеціанської комісії, щоб та дала свою оцінку. При цьому нардеп додав, що у "Блоку Петра Порошенко" є своє бачення ініціативи щодо антикорупційних судам.

В даний час у Верховній Раді зареєстрований проект закону №6011 авторства віце-спікера парламенту Оксани Сыроид, народних депутатів Єгора Соболєва, Мустафи Найєма, Сергія Лещенка та ряду інших парламентарів. Він був внесений у парламент 1 лютого 2017 року, однак профільний комітет з питань правової політики і правосуддя, поки його не розглянув.

Як повідомлялося раніше, комітет з питань регламенту Верховної Ради зазначив, що законодавча ініціатива була зареєстрована в парламенті з порушенням зокрема ст. 125 Конституції України, яка передбачає, що законопроекти, які стосуються створення, реорганізації ліквідації судів, вносить президент України за погодженням з Вищою радою правосуддя.

За інформацією ЗМІ, в Адміністрації Президента готують такий законопроект.

Як повідомлялося, Вища рада правосуддя (ВСП), розглянувши проект закону "Про антикорупційних судах" (№6011), прийшов до висновку про недоцільність прийняття цього закону як такого, що суперечить Конституції України.

При цьому згідно з текстом меморандуму між Україною та Міжнародним валютним фондом, закон про антикорупційних суднах повинен бути прийнятий Верховною Радою до середини червня 2017 року, а робота таких судів повинна початися до кінця березня 2018 року.