цензура

Ініціатор законопроекту визнав, що норми проекту закону можуть трактуватися по-різному, проте запевняє, що не вкладав у формулювання цензурного умислу. 

Член фракції "Народний фронт" Костянтин Матейченко відкликав законопроект про введення кримінальної відповідальності за "підрив авторитету" органів влади України, передає dt.ua. 

У прес-службі партії пояснили, що в проекті закону №2225 некоректно була объясянена норма, тому може трактуватися двояко. 

Сам депутат Матейченко зазначив, що не передбачав кримінального покарання за будь-яку критику влади. Він пояснив, що метою законопроекту повинна була стати наруга над державними символами. 

Його колега з НФ і голова комітету Ради з питань свободи слова Вікторія Сюмар на своїй сторінці в Facebook додала, що "кримінальне покарання за будь-яку критику неприпустимо" і відзначила, що бойовому командирові Матейченку пояснять, чому в такому формулюванні подавати законопроект не можна. 

Раніше громадських активістів та журналістів обурила формулювання законопроекту: "Дії, спрямовані на підрив авторитету органів державної влади, місцевого самоврядування та об'єднань громадян України, та/або цинічне, зневажливе ставлення та неприйняття як окремих структурних елементів системи державного управління, так і держави в цілому, що в подальшому може спричинити за собою порушення усталених соціальних норм і правил організації суспільного і державного ладу і життя – карається виправними роботами на строк до двох років або арештом до шести місяців або позбавленням волі на строк до трьох років". 
 

Незважаючи на те, що фактично словосполучення "критика влади" у законопроекті відсутнє, активістка Аксінья Куріна заявила, що він може бути використаний для впровадження цензури в Україні та переслідування журналістів. 

Джерело: Корупція.інфо