Відкриваючи 12-й “Рамштайн”, очільник Пентагону Ллойд Остін висловив свою оцінку роботи ППО в Україні і обіцяв надалі підтримувати Повітряні сили. Інформація про це міститься в оголошенні на веб-сайті Пентагону.

За словами Остіна, навчання українських військових на винищувачах F-16 розпочнеться у найближчі тижні.

“Це сприятиме подальшому зміцненню та вдосконаленню можливостей українських Повітряних сил у довгостроковій перспективі. І це доповнить наші короткострокові та середньострокові угоди з безпеки”, – сказав очільник Пентагону.

Також він позитивно оцінив роботу ППО, яка збиває ворожі цілі над Україною.

“Зараз українці мають на своєму боці систему протиповітряної оборони Patriot, яку надають США, Німеччина та Нідерланди. А Україна влучно та вміло збиває російські ракети. Patriot рятує життя. А також системи протиповітряної оборони, такі як IRIS-T і NASAMS, які також поставила ця група. Ми допомогли Україні захистити небо. І ми не відступимось”, – заявив Остін.

У центрі дискусій на “Рамштайні” будуть обговорюватися слова Ллойда Остіна щодо посилення протиповітряної оборони України. Крім того, учасники засідання будуть обговорювати способи прискорення промислового виробництва критично важливих систем.

Нагадаємо, президент США Джо Байден схвалив навчання українців на F-16. Володимир Зеленський запевнив, що Україна не використовуватиме ці літаки, аби бити по території РФ.

“Навчання українських пілотів буде розпочато на літаках 4 покоління, включаючи F-16, аби підтримати Україну та її здатність себе захистити навіть краще, ніж раніше”, – зазначив Байден.